Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'daki Köprülere 'Sismik Takviye' Yapılacak

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Karayolları Genel Müdürülüğü, İstanbul'daki Büyük Açıklıklı Köprülerin Sismik Takviye Projesi'nin gerçekleştirilmesi

İBB
1 İstanbul'daki Köprülere 'Sismik Takviye' Yapılacak

b>Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Karayolları Genel Müdürülüğü, İstanbul'daki Büyük Açıklıklı Köprülerin Sismik Takviye Projesi'nin gerçekleştirilmesi için Japonya Dış İlişkiler Bankası'ndan (JBIC) 12.022 milyar Japon Yeni kredi aldı.

Bu kredi ile; Türkiye'nin ticari ve ekonomik merkezi ve bir dünya kenti olan İstanbul'un ana otoyol ağı üzerinde aşağıda listelenen büyük açıklıklı mevcut köprüleri depreme karşı güçlendirilecek.

Proje kapsamındaki köprü ve viyadükler: Birinci Boğaz Köprüsü, Birinci Boğaz Köprüsü Yaklaşım Viyadüğü (Avrupa ve Asya tarafları), İkinci Boğaz Köprüsü, Eski Haliç Köprüsü, Eski Haliç Köprüsü Yaklaşım Viyadüğü, Yeni Haliç Köprüsü (Batı), Yeni Haliç Köprüsü Yaklaşım Viyadüğü (Batı), Yeni Haliç Köprüsü (Doğu), Yeni Haliç Köprüsü Yaklaşım Viyadüğü (Doğu No.1 ve No.2), Ortaköy Viyadüğü V408-V409.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün uygulamasında tam yetkili olduğu proje için ön yeterlilik başvuruları başladı. Başvuru sahipleri; 7 Kasım 2003 günü saat 13.00'ten 21 Kasım 2003 günü saat 17.00'ye kadar Karayolları Genel Müdürlüğü Yücetepe-Ankara adresinde ön-yeterlilik dökumanlarını yerinde inceleyebilir.

Sismik Takviye Projesi ile olası bir depremde İstanbul Boğazı ve Haliç Geçişlerini sağlayan büyük açıklıklı köprülerde hasar oluşması ve trafik akışının engelenmesinin önüne geçilmesi; böylelikle hasar gören bölegelere en hızlı şekilde ulaşılması amaçlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbuldaki-koprulere-sismik-takviye-yapilacak_7202.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Projenizde 1 yıl araştırma görevlisi olarak çalıştım. Gerçekten çok itina ile yapılan bir inşaat. Ayrıca personel de tecrübeli olmakla beraber çok da saygın kişiler. İnşaat İstanbul ve tüm Türkiye için hayırlı olsun. Hepinize çok teşekkürler. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!