Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'İstanbulluluk Ruhu Yaratmak İstiyoruz'

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu dün CHP İl Başkanı Gürsel Tekin ile birlikte SABAH'ı ziyaret etti.

Sabah Gazetesi
'İstanbulluluk Ruhu Yaratmak İstiyoruz'

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu dün CHP İl Başkanı Gürsel Tekin ile birlikte SABAH'ı ziyaret etti. Başyazar Mehmet Barlas, yazarlar Nazlı Ilıcak, Erdal Şafak, Hasan Bülent Kahraman, Emre Aköz, Mahmut Övür, Şelale Kadak ve Yayın Koordinatörü Şule Talu tarafından ağırlanan Kılıçdaroğlu, "Amacımız İstanbulluluk ruhunu yaratmaktır" dedi. Kılıçdaroğlu, projesini "İstanbul'un yoksulluk haritasını çıkaracağız. İhtiyaç sahibi ailelerdeki kadınların hesabına para yatıracağız. Her aileden biri sosyal sigortalı olacak" diye anlattı.

Belediyelerin halen ailelere ciddi para ve gıda yardımında bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Anayasa, 'Sosyal güvenlik, herkesin hakkıdır' diyor. 12 ayrı kurumdan alilelere ciddi yardımlar, ödemeler yapılıyor. Bazı aileler 2- 3 kurumdan para alıyor. Bu yardımların tek merkezden yapılması gerekiyor."

80 km'lik metro sözü

İstanbul'da büyük sorun olan "100 binlik" imar planını hayata geçireceklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Burada odalara ve STK'lara büyük görev düşüyor. Bu plan, bunların katkısı ile yapılırsa merkezi hükümet karşı çıkmaz. Deprem konusu da çok önemli. İlgili projeleri süratle hayata geçireceğiz. Gecekondu bölgelerine sinema, tiyatro götürülecek. Bunun için milyar dolarlara ihtiyaç yok" diye konuştu. 5 yılda 80 kilometre metro inşaa edeceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Bunun kaynağı belediye bütçesinde var" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulluluk-ruhu-yaratmak-istiyoruz_66394.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!