Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Türkiye'yi Mantolayan Mavi...

İstanbul’u Mantoluyoruz Projesi Sergisi Bursa'da

Blue’ Safe Mavi Kale’nin tüm dünyada gittikçe önem kazanan enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak için başlattığı 'İstanbul’u Mantoluyoruz' projesi sergisi, 28 Şubat’a kadar Bursa As Merkez AVM’de sergilenecek. Proje, yalıtımın küresel ısınmanın önlenmesindeki önemini ve ısı yalıtımının beraberinde getirdiği enerji tasarrufunu anlatmak

yapi.com.tr
İstanbul’u Mantoluyoruz Projesi Sergisi Bursa'da

Blue’ Safe Mavi Kale’nin tüm dünyada gittikçe önem kazanan enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak için başlattığı 'İstanbul’u Mantoluyoruz' projesi sergisi, 28 Şubat’a kadar Bursa As Merkez AVM’de sergilenecek. Proje, yalıtımın küresel ısınmanın önlenmesindeki önemini ve ısı yalıtımının beraberinde getirdiği enerji tasarrufunu anlatmak amacıyla düzenleniyor.

Kampanya kapsamında, İstanbul’da bulunan, İstanbul’u farklı yönleriyle anlatan ve mimari özellikleriyle öne çıkan bazı binaların maketleri yapıldı ve bu maketler modacı/tasarımcı Ümit Ünal’ın yorumu ile mantolandı. Ümit Ünal’ın enerji tasarrufunu ve binaları yorumlaması ile ortaya çıkan tasarımları ile giydirdiği/mantoladığı binalar; Beyoğlu Tünel’de bulunan tarihi Galata Kulesi, Haydarpaşa Tren Garı, Karaköy Bankalar Caddesi’ndeki Tarihi Sarkuysan Binası ve İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt Kampüsü.

Mantolar, kumaşların yanısıra, Mavi Kale Mantolama Sistemleri’nin öğeleri olan file, dübel, köpük gibi malzemelerle de şekillendi. Dübellerin düğme olarak kullanıldığı tasarımlarda Kalekim, Mardav ve Dow Chemical işbirliğinden doğan Blue’Safe Mavi Kale’nin kurumsal rengi olan mavi renk hakimiyet gösteriyor. Proje kapsamında işbirliği yapılan modacı/tasarımcı Ümit Ünal, modanın yanı sıra aldığı arkeoloji eğitimini de kullanarak binaların ruhlarına, yaşadıkları, yansıttıkları tarihe göre tasarımlarını şekillendirdi.

Projenin amacı, dikkatleri ısı yalıtımının önemine çekerek, ısı yalıtımı ile sağlanabilecek enerji tasarrufu ile çevreye,sağlığa ve ekonomiye sağlanabilecek katkıyı vurgulamak ve bu konuda toplu bir bilinç oluşturmak.
 
Bu bilinci oluşturmak için farklı mekanlarda sergilenen proje, bir süre İstanbul sokaklarını ve İstanbul’daki AVM’leri süsledi. Şimdi ise ilk kez şehir dışına çıkarak Bursa’daki As Merkez Outlet AVM’de sergilenecek. 28 Şubat’a kadar görebileceğiniz sergi Bursa’ya da enerji getirecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulu-mantoluyoruz-projesi-sergisi-bursada_76952.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!