Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul'u 'Okumuş Çocuklar' Çözecek

Megakent İstanbul'un sorunlarını üniversitelere çözdürmek amacıyla düzenlenen 'Projem İstanbul' sonuçlandı.

Radikal Gazetesiegakent İstanbul'un sorunlarını üniversitelere çözdürmek amacıyla düzenlenen 'Projem İstanbul' sonuçlandı.

Büyükşehir Belediyesi ve üniversitelerden oluşturulan kurul, 19 üniversiteden 31 proje sahibiyle sözleşme imzaladı. Araştırma, doktora ve mastır derecesindeki proje sahiplerine toplam 300 bin YTL ödenecek. Üniversiteler de yüzde 5 oranında prim alacak. Toplam 103 proje içinden seçilen projelerle Şile'deki dalgalardan çıldırtıcı trafiğe pek çok sorunun çözülmesi hedefleniyor.

Projeler şöyle, 'Otoyol Darboğazlarında Tıkanıklığın Trafik Yönetimiyle İyileştirilmesi', 'Tasarımında Kullanıcı Güvenliğini ve Konforunu Ölçmek Üzere Veri Tabanına Dayalı Değerlendirme Modeli', 'Raylı Sistemde Enerji Tasarrufuna Yönelik Sürüş Kontrolü', 'Marmaradaki Kritik Kıyı Yapılarının Tsunami Riskinin İncelenmesi', 'AB İlkelerinde Yerel Yönetimlerin Borçlanma Süreci', 'İstanbul'da Acil Yardım İstasyonları ve Araçlarının Planlanması', 'İstanbul'da Afet Sonrası Uydu Görüntüleri Yardımıyla Kritik Bölgelerde Hasar Tespiti', 'Afet Riskinin Azaltılması ve Afet Sonrası Etkin Acil Müdahale İçin Kaynakların Optimum Kullanımı ve Lojistik Planlama', 'Kültür Başkenti Sorumluluğu ile Kentsel Koruma Bağlamında Fatih Suriçi Yerleşim Alanının Kullanımı', 'Web Tabanlı Bilgisayarlı Hava Kirliliği Tahmini ve Uyarı Sistemi', 'İstanbul ' daki Kültür Merkezlerinin Gelişimi ve Bugününün Araştırılması', 'İstanbul Müzelerinin Yeniden Yapılandırılması', 'İstanbul'da Film Endüstrisinin Kentsel Dönüşüm Yaratma Potansiyellerinin Belirlenmesi' ve 'Şile Kıyılarının Denize Girilen Kesimlerinde Dalga Risk Haritalarının Oluşturulması'.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulu-okumus-cocuklar-cozecek_49590.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!