Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul’u Rahatlatacak 70 Kilometrelik Metro İhalesi İptal

İstanbul’a yeni yapılacak 70 kilometrelik metro hattının güzergahının belirlenmesi ve projelerinin hazırlanması için açılan ihale iptal edildi.

yapi.com.tr
İstanbul’u Rahatlatacak 70 Kilometrelik Metro İhalesi İptal

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü, “İstanbul geneli raylı sistem hattı etüt projeleri” danışmanlık hizmeti için ihaleye çıktı. Yeterli tecrübeye sahip adaylar, teklif vermek üzere mart ayında ön yeterlilik başvurusuna davet edildi.

Sözcü'de yer alan habere göre; ön yeterlilik değerlendirmesi sonucu İstanbul'a yapılacak yeni metro hatlarının projelendirilmesi için 18 Mayıs 2018 tarihinde ihale gerçekleştirildi. Ancak 21 Mayıs 2018 tarihinde ihalenin “e-değerlendirme için ihale komisyonu kararıyla” iptal edildiği duyuruldu. İBB'nin önümüzdeki günlerde 70 KM'lik metro hattı projesi işi için yeni ihale tarihi belirlemesi bekleniyor.

Güzergah ve istasyonlar tespit edilecekti
“Belli istekliler arasında” gerçekleştirilen ihalenin teknik şartnamesine göre “İstanbul Metropoliten Alanı Entegre Kentsel Ulaşım Planı” çerçevesinde belirlenen ulaşım sistemleri ve ulaşım altyapısının geliştirilmesine yönelik olarak hazırlanacak raylı sistem hatlarının ulaşım ve güzergah etütleri yapılacak, etüt sonuçları doğrultusunda uygun güzergah ve istasyon yerleri tespit edilerek işletme senaryoları belirlenecekti. İhale kapsamında seçilen güzergahın plan paftalarının hazırlanması, mali ve ekonomik fizibilite etütlerinin elde edilmesi de amaçlanıyordu. Yaklaşık 70 KM'lik raylı sistem hattının entegrasyon, standardizasyon ve depo-bakım alanlarının optimizasyonları da gözetilerek işin süresi toplam 500 gün olarak belirlenmişti.

Şartnamede, bu çalışmalar sırasında mevcut, inşaatı bitirilmiş, devam etmekte olan, uygulama ve avan projeleri tamamlanan toplu taşım sistemlerinin de dikkate alınacağı kaydedildi. Yapılması gereken raylı sistem hattı için belirlenen koridorda mevcut ve gelecekteki yolculuk taleplerinin belirlenmesine yönelik ulaşım ve güzergâh etütleri de hazırlanacaktı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulu-rahatlatacak-70-kilometrelik-metro-ihalesi-iptal_165950.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!