Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul'un 2. Boğazında Köprüler Ücretsiz!

Gayrimenkul sektörünün öncü kuruluşu Sinpaş GYO, dünyada bir eşi daha olmayan İstanbul Boğazı'nı, Bosphorus City projesi ile yeniden yorumluyor. İstanbul'un özgün yaşam tarzını yansıtan semtler Ortaköy, Beylerbeyi, Rumeli Hisarı, Kandilli, Emirgan, Kanlıca, İstinye, Yeniköy ve Paşabahçe Bosphorus City'de yeniden hayat buluyor.

yapi.com.tr
İstanbul'un 2. Boğazında Köprüler Ücretsiz!

Gayrimenkul sektörünün öncü kuruluşu Sinpaş GYO, dünyada bir eşi daha olmayan İstanbul Boğazı’nı, Bosphorus City projesi ile yeniden yorumluyor. İstanbul’un özgün yaşam tarzını yansıtan semtler Ortaköy, Beylerbeyi, Rumeli Hisarı, Kandilli, Emirgan, Kanlıca, İstinye, Yeniköy ve Paşabahçe Bosphorus City’de yeniden hayat buluyor. Asıl Boğaz’da trafik stresi, köprülerde gişe kuyrukları sürerken, İstanbul’un 2. Boğazı Bosphorus City’de köprüler ücretsiz ve araç trafiğine kapalı.

Sinpaş GYO’nun Halkalı-K.Çekmece'de projelendirdiği Türkiye’nin ilk temalı konut projesi  Bosphorus City’de  boğazın tüm olumlu yanları modern ve geleneksel mimari ile yorumlanıyor. İstanbul’un yeni Boğaz şehrinde 26 bin m2 büyüklüğünde 720 metre uzunluğunda boğaz ve yine aslına uygun tasarlanan 2 boğaz köprüsü bulunuyor. İstanbul Boğaz’ındaki yerleşkeleri gibi köprülerden biri Ortaköy Meydanı ile Beylerbeyi arasında, diğeri de Anadolu Hisarı Meydanı ile Rumeli Hisarı meydanı arasına kurulu. İki köprü arasındaki mesafenin 330 metre olduğu projede köprülerin sadece yaya geçişine açık olması, Boğaz yaşamının keyfini farklı açılardan seyretme imkanı sunuyor.

Altından şilepler değil sandallar geçecek

Dünya’nın vazgeçilmez şehirleri arasında yer alan İstanbul’un ikinci Boğaz şehri Bosphorus City’de, yük gemisi ve şilep trafiğinin yoğun olduğu asıl Boğaz’ın aksine, Boğaz semtleri arasında ulaşımı İstanbul’a has sandallar sağlayacak.  Ortaköy Meydanı’ndan sandala binip, gündüz Emirgan’da çay içmek, öğlen Kanlıca’dan yoğurt alıp, akşamüstü Kandilli Meydanı’ndaki Liman Restoranda ailece balık yemek mümkün olacak.

Çağdaş planlama ile mimari yaklaşımlar doğrultusunda tasarlanan Bosphorus City projesinde 26 bin m2 büyüklüğünde 720 metre uzunluğunda boğaz, 2 boğaz köprüsü,  geleneksel ve mordern mimari ile yorumlanan Boğaz’ın yalıları ve İstanbul’un yedi tepesi bulunuyor. Proje, tamamlanınca, 10 bin kişiye İstanbul’un doyumsuz güzelliklerinin bir arada olduğu yaşam alanı sunacak.

Yaşayan Boğaziçi’nde sınırsız sosyal yaşam

Yaklaşık üçte biri yeşil alandan oluşan projede, kafeler, restaurantlar, dans salonları, açık-kapalı yüzme havuzları,  spor kompleksleri, mini golf sahaları, bowling salonları, masaj odaları, sağlık klubü gibi birçok sosyal ve sportif öğe; İstanbul’un 2. Boğazı Bosphorus City’de boğazın güzellikleri ile birleşiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-2-bogazinda-kopruler-ucretsiz_62468.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!