Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'un Çehresi Değişiyor

Daha önce pek çok Avrupa metropolünde gerçekleşen değişimi İstanbul da yaşamaya hazırlanıyor. Kağıthane’de hayata geçirilen “Benim İlçem Güzel Olacak”

yapi.com.traha önce pek çok Avrupa metropolünde gerçekleşen değişimi İstanbul da yaşamaya hazırlanıyor. Kağıthane’de hayata geçirilen “Benim İlçem Güzel Olacak” kampanyasının ardından Sarıyer ilçesi de “Bu Bahar Binaların Yüzü Gülecek” adlı kampanya ile bambaşka bir çehreye kavuşacak.

Avrupa’nın pek çok metropolünde de uygulanan ve kentlerin mimari dokusunun yanı sıra doğal güzelliklerini de ortaya çıkaran boya ve bakım çalışmalarının benzeri, Gülen Boya Polisan’ın katkılarıyla hayata geçiyor. Belediyelerle işbirliği halinde İstanbul’u güzelleştirme çalışmalarını sürdüren Polisan, Kağıthane Belediyesi ile geçtiğimiz günlerde imzalanan protokolden sonra, şimdi de Sarıyer ve Beykoz Belediyeleri ile ortak proje geliştirdi. Uygulama bittiğinde İstanbul hak ettiği görünüme kavuşacak.

“Bu Bahar Binaların Yüzü Gülecek”

9 Mart Çarşamba günü Sarıyer Belediyesi’nde atılacak imzayla hayata geçecek olan “Bu Bahar Binaların Yüzü Gülecek” adlı kampanya, tüm ilçe sakinlerini kentlerine sahip çıkmaya teşvik eden bir uygulama.

Protokole göre, Belediye tarafından tebligatla uyarı gönderilen ilçe sınırlarındaki bina sahiplerinin, belirlenen sürenin bitimine kadar binalarının dış cephe boya ve bakımını yaptırmaları gerekiyor. Bağlı bulundukları belediyeden aldıkları belge ile Polisan bayilerinden özel indirimle boya alabilen ilçe sakinleri, ödemeyi kredi kartı ve 12 taksitle de yapma hakkına sahip.

Şimdi İstanbul’un iki önemli ilçesi olan Sarıyer ve Beykoz’da da hayata geçecek olan uygulamanın amacı, Avrupa kenti İstanbul’a ve İstanbullu’ya yakışır bir şehir dokusu yaratmak.

İstanbul’a Avrupa Modeli

“Bu Bahar Binaların Yüzü Gülecek” Kampanyası’na start veren protokol, yeni bir uygulama değil. Daha önce pek çok Avrupa şehrinde gerçekleştirilen benzer uygulamalar sonucunda çarpıcı sonuçlar elde edildi. Bir zamanlar karanlık ve kasvetli görünümüyle tanınan, bugün ise pırıl pırıl görüntüsüyle Avrupa Birliği Başkenti sıfatına layık bir siluete kavuşan Brüksel, uygulamanın en başarılı örneklerinden.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-cehresi-degisiyor_23744.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!