Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul’un En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor

İstanbul tarihinin en büyük dönüşüm projesi Küçükçekmece’de başlıyor. 29 Kasım’da başlayacak “Uluslararası Kentsel Dönüşüm Uygulamaları” sempozyumunda

zaman
İstanbul’un En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor

stanbul tarihinin en büyük dönüşüm projesi Küçükçekmece’de başlıyor. 29 Kasım’da başlayacak “Uluslararası Kentsel Dönüşüm Uygulamaları” sempozyumundan çıkan sonuçlar doğrultusunda, ilçede 125 hektarlık bir alanda projenin ilk kazması vurulacak.

Yapılacak istimlak çalışmasının ardından yaklaşık bir yıl içinde inşa edilecek toplu konutlar, 120 ay vadeyle ihtiyaç sahiplerine verilecek.

Küçükçekmece’nin modern bir şehir görünümü kazanmasını sağlayacak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin protokolü geçtiğimiz aylarda Toplu Konut İdaresi Genel Müdürü Erdoğan Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay tarafından imzalanmıştı. Buna göre, 120 hektarlık alan üzerine kurulacak toplu konut projesi uygulama alanındaki mevcut bin 563 konut istimlak edilecek. İstimlak edilen konutlar karşılığında, yeni konutlar memur maaşına göre belirlenecek olan 120 aylık vadelerle gecekondu sahiplerine satılacak. Belediye, projenin ilk adımını 27- 30 Kasım 2004 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, “Uluslararası Kentsel Dönüşüm Uygulamaları Sempozyumu: Küçükçekmece Atölye Çalışması” ile atacak. Sempozyuma, dünyanın değişik ülkelerinde, büyük “kentsel dönüşüm”lere imza atmış, uluslararası uzmanlar da katılacak. TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi de organizasyonun yürümesini sağlayacak. Uzmanlar Küçükçekmece örneğinden hareketle, İstanbul’un kentleşmesine uluslararası bir sempozyumla çare arayacak. Sempozyum boyunca Küçükçekmece’de yabancı uzmanların katılacağı çalışma masalarında, projeler geliştirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-en-buyuk-kentsel-donusum-projesi-basliyor_20846.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!