Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul’un İmar ve Otopark Yönetmelikleri Yenileniyor

İstanbul’un İmar ve Otopark Yönetmeliklerinin gelişen şartlar ışığında yenileneceğini açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş, “Başkan Topbaş’ın talebi doğrultusunda ilgili birimlerce hazırlanan yönetmelikleri, ilçe belediyeleriyle konsensüs sağlayarak yeniliyoruz” dedi.

ibb.gov.tr
İstanbul’un İmar ve Otopark Yönetmelikleri Yenileniyor

İstanbul’un İmar ve Otopark Yönetmeliklerinin gelişen şartlar ışığında yenileneceğini açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş, “Başkan Topbaş’ın talebi doğrultusunda ilgili birimlerce hazırlanan yönetmelikleri, ilçe belediyeleriyle konsensüs sağlayarak yeniliyoruz” dedi.

İstanbul’un İmar ve Otopark Yönetmelikleri gelişen ve değişen şartlar ışığında, bilimsel yöntemlerle yenileniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Planlama Müdürlüklerince hazırlanan iki yönetmelik taslağı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş tarafından ilçe belediyelerine anlatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı İrfan Uzun ve diğer ilgili bürokratların yanı sıra, İmar Komisyonu Üyeleri Timur Soysal, Veli Sarıkaya, İrfan Mert ve Mahmut Sedat Özkan’ın da yer aldığı toplantı, Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda 39 ilçenin teknik başkan yardımcıları ve imar müdürleri de hazır bulundu.Katılımcılara yeni yönetmelikleri sunum eşliğinde anlatan Sefer Kocabaş, ilgili birimlerce hazırlanan yönetmeliklere son şeklinin ilçe belediyeleriyle konsensüs sağlanarak verileceğini söyledi. Kocabaş, “İstanbul’da gelişen ve değişen şartlar çerçevesinde yeni İmar ve Otopark Yönetmelikleri hazırlanıyor. 5216 sayılı kanun gereği İstanbul’un tamamı Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil edildi. Daha sonraki dönem içersinde de belde belediyeleri kaldırılarak yeni ilçe belediyeleri kuruldu. Bu planlar çerçevesinde yeni  İmar ve Otopark Yönetmeliği hazırlanması da elzem oldu. Bundan dolayıdır ki biz; bilim ve teknolojiyi ön plana çıkaran, İstanbul’un günün şartları çerçevesinde planlanmasına yardımcı olan yönetmelikler yapılması için kolları sıvadık” diye konuştu.

Çalışmanın Başkan Kadir Topbaş’ın talebi doğrultusunda başlatıldığını anlatan Kocabaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu çalışmalar, mimar olması İstanbul için büyük bir avantaj olan Başkan Kadir Topbaş’ın talebi doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Kendisi, her iki yönetmeliğin ilçe belediyelerinin konsensüsü ile güncelleştirilmesini istedi. ‘Bütün belediyelerimizin problemlerini çözecek ve hepsinin tasvip edeceği İmar ve Otopark Yönetmelikleri olsun’ dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Planlama Müdürlükleri de yönetmelik çalışmalarını bu çerçevede başlatarak belirli bir noktaya getirdi. Biz de bugün bu çalışmaları ilçe belediyelerinin teknik başkan yardımcıları ve imar müdürlerine anlattık ve karşılıklı değerlendirdik. Belediyelerin burada sözlü taleplerini aldık, ayrıca yazılı taleplerini de istedik. Bu iki yönetmeliği talepler ve değişen şartlar doğrultusunda yeniden düzenleyeceğiz. Yönetmelik taslakları tamamlandıktan sonra yetişirse önümüzdeki ay Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülecek.”

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-imar-ve-otopark-yonetmelikleri-yenileniyor-_79015.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!