Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul’un Merdivenleri ‘Basamak’la Kaplanacak

‘Merdivenli Sokaklar’ projesiyle İstanbul’daki 8 merdiveni aslına uygun olarak yenileme çalışmasına ekimde başlayacak olan Seranit’in hedefi projeyi Ankara’ya da taşımak. Seranit Genel Müdürü Hamdi Altunalan, ‘7 tepeli şehir İstanbul’un’ çok fazla merdivenli sokağı barındıran bir kent olması fikrinden yola çıktıklarını belirterek mekanların ve

Milliyet Gazetesi‘Merdivenli Sokaklar’ projesiyle İstanbul’daki 8 merdiveni aslına uygun olarak yenileme çalışmasına ekimde başlayacak olan Seranit’in hedefi projeyi Ankara’ya da taşımak. Seranit Genel Müdürü Hamdi Altunalan, ‘7 tepeli şehir İstanbul’un’ çok fazla merdivenli sokağı barındıran bir kent olması fikrinden yola çıktıklarını belirterek mekanların ve bireylerin yaşam standartlarını yükseltmek için bu projeyi hazırladıklarını söyledi. Seçilen merdivenlerin yoğun olarak kullanılan yerden seçildiklerini dile getiren Altunalan şunları anlattı:

“4.5 milyon euro’luk bir proje. Şişli, Beşiktaş, Beykoz, Sarıyer, Ümraniye, Üsküdar ve Fatih belediyeleri ile birlikte çalışıyoruz. Mesela Ümraniye’deki Ziya Paşa Merdivenli Sokak bir mahalle ile ilköğretim okulunun arasında bulunuyor. Yani burası öğrenciler için bir geçit. Bu gibi hayatla iç içe olan mekânları seçtik”.

Seranit’in 8.5 milyon metrekarelik üretim kapasitesiyle Avrupa’nın tek çatı altında faaliyet gösteren en büyük porselen karo fabrikalarının arasında yer aldığını hatırlatan Altunalan şu bilgileri verdi:

“2 bin 500’ü aşkın renk ve efekt seçeneğimiz var. 45 ülkeye ihracat yapıyoruz. İhracat payı yüzde 40 hedefimiz bu oranı 60’a çıkarmak. Bu yıl 90 milyon euro’luk yatırımı fabrika, Ar-Ge ve ürün geliştirme için değerlendirip, 300-350 kişilik istihdam yaratacağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-merdivenleri-basamakla-kaplanacak_82137.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!