Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İşte Kılıçdaroğlu'nun Projeleri

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul için hazırladığı proje paketine, Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve "araklayanlarla araklananların hikayesi" olarak nitelenen filmden yola çıkarak "Organize Dürüstlük" projeleri adını verdi.

Vatan Gazetesi
İşte Kılıçdaroğlu'nun Projeleri

CHP’nin İstanbul Belediye Başkan adayı Kılıçdaroğlu’nun bugün basın toplantısıyla açıklayacağı projeleri arasında; işsize destek, 50 bin kadına yardım, trafiksiz Taksim ve halk su da var.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul için hazırladığı proje paketine, Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve "araklayanlarla araklananların hikayesi" olarak nitelenen filmden yola çıkarak "Organize Dürüstlük" projeleri adını verdi. Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, bugün İstanbul’da basın toplantısı düzenleyerek açıklayacakları projelerin ayrıntılarını anlattı. İşte Kılıçdaroğlu’nun "Organize Dürüstlük" projelerinin başlıkları şöyle:

İşsiz ailelere destek: Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçe belediyeleri öncelikli olarak fertleri arasında hiç bir sosyal güvencesi bulunmayan ailelerden en az bir kişiyi işe alacak. Böylece her ailede en az bir kişinin sosyal güvenceye sahip olması sağlanacak.

50 bin kadına yardım: İstanbul’da yaratılan 50 milyar dolarlık rantın tümü İstanbullular’ın kullanımına sunulacak. Bu rantın kullanımı ile İstanbul’un resmi bütçesinin de üstünde bir gelir elde edilmiş olacak. Bu gelir kapsamında öncelikli olarak yaklaşık 50 bin ailenin kadınlarına 600 YTL’lik gelir yardımı yapılacak.

Taksim araca kapanıyor: Metro ve deniz taşımacılığı entegrasyonunun ardından Taksim, Kadıköy ve Sultanahmet başta tüm meydanlar trafiğe kapatılacak. İki yıl içinde de 10 ayrı meydan oluşumu tamamlanacak.

20 milyon turist: İstanbul’un 4 milyon olan yıllık turist kapasitesi 5 yıllık ilk dönem içinde 20 milyona çıkarılacak. Bu doğrultuda kent güvenliği, konaklama ve temel turistik hizmet kalitesi artırılacak.

Galeriler geliyor: Telekom, İGDAŞ, Elektrik Dağıtım gibi kurumların İstanbul’u istediği zaman kazmasının önüne geçilecek. Bu doğrultuda, İstanbul tüm alt yapısının "galeri sistemi" içine alınması sağlanacak. İstanbul’un altında oluşturulacak galerilerle, kazı işlemi en aza indirilecek.

"Halk Su" Projesi: Halk Su projesiyle, öncelikli olarak İstanbul’daki yaklaşık 2 bin mahalle çeşmesi faal hale getirilecek. Bu çeşmelerden kaliteli su akması sağlanacak. Halkın da daha kaliteli suyu daha ucuz fiyata kullanması sağlanacak. Halk ekmek kuyrukları yerine, halkın istediği fırından belediye desteğiyle ekmeğini alması sağlanacak.

Trafik zabıtası: Belediyeler bünyesinde görev yapan 50 bin zabıtanın yarısı trafik zabıtası olarak görevlendirilecek.

Balıkçılardan oy istedi

CHP’nin İstanbul Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Kumkapı’da balıkçılara “Sizin rahat balık avlamanız ve pazarlamanız için her türlü imkanı sağlayacağız” dedi. Halde gazetecilerin isteğiyle kılıç balığı ile poz veren Kılıçdaroğlu, balığı 500 TL’ye satmak isteyen balıkçıya "Bende o kadar para yok" deyince  balıkçı "Kadir Bey olsaydı bunu hemen alabilirdi" karşılığını verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iste-kilicdaroglunun-projeleri_67118.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!