Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İşte Sarıgül'ün A Takımı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türk siyasetine damga vurmuş ünlü ailelerinin ikinci ve üçüncü kuşak isimlerini, ekibine aldı. İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu Hayri İnönü ile Ankara eski Belediye Başkanı Vedat Dalokay’ın oğlu Hakan Dalokay, Şişli Belediye Meclis üyeliğine aday oldu. Mustafa Sarıgül, Hayri İnönü ve Hakan

Vatan Gazetesi
1 İşte Sarıgül'ün A Takımı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türk siyasetine damga vurmuş ünlü ailelerinin ikinci ve üçüncü kuşak isimlerini, ekibine aldı. İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu Hayri İnönü ile Ankara eski Belediye Başkanı Vedat Dalokay’ın oğlu Hakan Dalokay, Şişli Belediye Meclis üyeliğine aday oldu. Mustafa Sarıgül, Hayri İnönü ve Hakan Dalokay’ın kurmayları arasına katılmasından büyük mutluluk duyduğunu şu sözlerle belirtti:

Vizyonu geniş arkadaşlarımız

"Yeni bir enerji ile fikri ve vizyonu geniş arkadaşlarımızla kadromuza takviyede bulunduk. İnönü ve Dalokay soyadları Türk sosyal demokrasi tarihine damgasını vurmuştur. Ben de İnönü ve Dalokay misyonundan geliyorum. Şişli halkı gerek Hayri İnönü’nün gerekse de Hakan Dalokay’ın birikim ve tecrübelerinden yararlanacak. Bu isimlerin kadromuza katılması 'ahde vefadır'. Hayri İnönü, ağırlıklı olarak dış ilişkilerimizde görev yapacak. Mimar Hakan Dalokay ise mimari projelerimizde bize destek verecek. Takım ruhu bizim için çok önemli, bu takım hep en iyi kadrodur ve en iyi bilenler yer alır. Meclisimizde bir çözüm havuzumuz olacak, fikirler bu havuzda konuşulup tartışılacak ve Şişli’ye hizmet olarak geri dönecek. Amacım yeni dönemde Şişli’yi Paris yapmak."

Sarıgül’e destek olacağız

Hayri İnönü ise "Londra ve Paris benim her zaman belediyecilik ve şehircilik olarak çok beğendiğim şehirlerdir. Bizler de Şişli’yi bu seviyeye çıkartmak için çalışacağız" dedi. Hakan Dalokay da Şişli için geliştireceği projelerin önemini vurgulayarak şöyle konuştu: "Şişli’ye büyük meydanlar kazandıracak projelerde Sarıgül’e destek olacağım. Mecidiyeköy ve Şişli Meydanı projelerimiz büyük mimari projelerdir. Ayrıca Feriköy ve Ayazağa Stadı ve gecekondu bölgelerindeki kentsel dönüşüm çalışmaları için de projeler üreteceğim. Seçimlerden sonra mimari bilgimi ve tecrübemi Şişli için kullanacağım."

Hayri İnönü

İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu. 1954’te İstanbul’da doğdu. Alman Lisesi, Mannheim Üniversitesi İşletme Bölümü ve Harvard Üniversitesi Yatırım Değerlendirmesi Programı’nı bitirdi. Çok sayıda uluslararası şirketin değişik kademelerinde görev aldı. Halen Arçelik’te çalışıyor. İngilizce ve Almanca biliyor.

Hakan Dolakay

1962 Ankara doğumlu. Ankara eski Belediye Başkanı mimar Vedat Dalokay’ın oğlu. Şehir ve Bölge Planlama Yüksek Lisansı yanında, mimarlık eğitimini de İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi’nde tamamladı. Baba mesleği olan mimarlığı aynı çizgide sürdürmekte olup, bir çok ulusal ve uluslararası proje ödülünün de sahibi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iste-sarigulun-a-takimi_67675.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • kadronuz çok güclü ve dinamik kültürlü kişiler, tc cumuriyeti'ne hayırlı olsun YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!