Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İşte Türkiye'ye Örnek Olacak Proje

Isparta'da tüm daire müdürleri, ilin sorunları ile ilgili rapor hazırlayacak; SDÜ öğretim üyeleri ise bu sorunların çözümü için projeler geliştirecek. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Lüfti Baydar, Isparta'daki tüm daire müdürlerinin ilin sorunlarını belirleyerek rapor haline getireceğini, üniversite öğretim üyelerinin

NTV
İşte Türkiye'ye Örnek Olacak Proje

Isparta'da tüm daire müdürleri, ilin sorunları ile ilgili rapor hazırlayacak; SDÜ öğretim üyeleri ise bu sorunların çözümü için projeler geliştirecek. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Lüfti Baydar, Isparta'daki tüm daire müdürlerinin ilin sorunlarını belirleyerek rapor haline getireceğini, üniversite öğretim üyelerinin de bu raporlara göre proje hazırlayacağını bildirdi. Baydar, SDÜ'nün 5 yıllık dönem zarfında nereden nereye geldiği yönünde bir tanıtım hamlesi başlattıklarını belirtti. Bu çalışma kapsamında ildeki tüm daire müdürlerine kampüsü gezdireceklerini ifade eden Baydar, sonraki süreçte de onların bu ortama dahil olmasını sağlayacaklarını söyledi.

Tanıtım gezisinin ardından daire müdürlerinin hepsiyle bir toplantı yaparak, Isparta ile ilgili sorunları rapor haline getirmelerini isteyeceklerini anlatan Baydar, ortak bir çalışma için işbirliğinde bulunacaklarını bildirdi. Baydar, ''Isparta'nın yaşadığı problemleri en iyi daire müdürlerimiz bilir. Karşılaştıkları sıkıntıları, yaşanan sorunları bir rapor halinde bize bildirecekler'' dedi. Daire müdürlerinden gelen raporları ilgili fakültelerdeki öğretim üyelerine dağıtacaklarını ifade eden Baydar, öğretim üyelerinin de projelerini bu raporlar doğrultusunda hazırlayarak Isparta'nın sorunlarına çözüm üreteceklerini açıkladı. Böylece, yıllardır sorun olarak duran konuların, SDÜ'nün girişimiyle çözüme kavuşmuş olacağına işaret eden Baydar, ''Daire müdürlerimiz ve üniversitemiz işbirliğinde örnek bir çalışma olacak. Bu projeyi hayata geçirebilirsek, Türkiye'ye örnek olacak bir çalışmanın altına imza atacağız'' diye konuştu.

Isparta'daki sorunların bu yöntemle daha kolay aşılacağına inandığını vurgulayan Baydar, projeden umutlu olduklarını belirtti. Baydar, şöyle konuştu:

''Mesela; Tarım İl Müdürlüğü, Isparta'daki tarım ve hayvancılıkla ilgili sıkıntıları, sorunları, bunun yanı sıra görüşlerini bir rapor halinde bize iletecek. Biz de Ziraat Fakültesi'ndeki öğretim üyelerimizi bu sorunlara karşı çözümler üretmeleri için harekete geçireceğiz. Aynı şekilde Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, Isparta'daki hava kirliliği, çevre sorunları, görüntü kirliliği konularında bir dosya hazırlayacak. Çevre Mühendisliği Bölümü'ndeki öğretim üyelerimiz de bu dosya üzerinde proje hazırlayacak. Hem daire müdürleri rahat çalışma imkanı hem de öğretim üyelerimiz kendilerini geliştirme alanları bulmuş olacaklar.''

Halktan kopuk olduğu ileri sürülen üniversitenin bu proje ile Isparta ile bütünleştiğini bir kez daha göstereceklerini anlatan Baydar, projenin bir an önce hayata geçmesini temenni ettiklerini söyledi.
        
Vali Öner

Isparta Valisi Ali Haydar Öner ise, kurumlar arası işbirliğine büyük önem verdiklerini söyledi. SDÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar'ın öncülüğünde geliştirilen bu projeye Valilik olarak sıcak baktıklarını dile getiren Öner, ''Bilimin ışığından faydalanılması gerekiyor. Her türlü işbirliğine açığız. Isparta için olumlu bir proje. Tüm kurumlarımızla bu projede yer alacağız'' diye konuştu.
        
Projenin henüz düşünce aşamasında olduğunu ifade eden Öner, kendisi Isparta'ya geldiğinde ilk olarak ''Isparta Sorunları ve Çözüm Önerileri'' şeklinde geniş katılımlı bir platform düzenlediğini hatırlattı. Bu platformda SDÜ başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların temsilcilerine söz hakkı tanındığını ifade eden Öner, ''Böyle bir çalışmanın doğması için Isparta'da böyle bir platform düzenlemiştik. Buna göre sorunları belirleyip, çözümlerine yönelmiştik'' dedi.
        
Çevre ve Orman İl Müdürü Tayfun Büyükküpçü de, SDÜ ile daire müdürleri işbirliğindeki proje için harekete geçtiklerini belirtti. Büyükküpçü, projenin olumlu sonuçlar doğuracağına inandıklarını da kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iste-turkiyeye-ornek-olacak-proje-_74563.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!