Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İşte Yeni LED'lerin Kriterleri

LED'li armatürlerin tüm parçaları, 8 yıl koşulsuz garantili olacak ve oluşabilecek her türlü arızada garanti kapsamında değiştirilecek.

yapi.com.tr/AA
İşte Yeni LED'lerin Kriterleri

Genel veya açık alan aydınlatma kapsamına giren yol, cadde, sokak, alt ve üst geçit ve meydan aydınlatmalarında kullanılacak LED ışık kaynaklı armatürlerin teknik özellikleri belirlendi.

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'nin Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğine göre, LED'li armatürler, can ve mal emniyeti açısından tehlike oluşturmayacak biçimde tasarlanacak ve imal edilecek.

LED'li armatürler, kolay tesis edilebilir ve bakımı yapılabilir nitelikte olacak. Teçhizatın LED'li armatürlere montajında, yapıştırıcı malzeme olarak lehim kullanılmayacak. Söz konusu armatörlerin, bütün parçalarıyla birlikte (LED modül, sürücü, kablo, conta ve gövde gibi) en az 50 bin saat çalışması gerekecek.

Korozyon ve paslanmaya karşı korunaklı olacak şekilde imal edilen LED armatürlerin, herhangi birinde arıza meydana gelmesi durumunda, diğerleri çalışmaya devam edecek şekilde tasarlanacak.

LED'li ışıklandırma sistemlerinin garanti özelliklerine de ver verilen tebliğe göre, armatürlerin tüm parçaları, 8 yıl koşulsuz garantili olacak ve oluşabilecek her türlü arızada garanti kapsamında değiştirilecek. Garanti süresinden sonra da bedeli karşılığında 10 yıl boyunca saf malzeme veya yedek malzeme desteği sağlanacak.

ETİKETLER: LED Resmi Gazete
http://www.yapi.com.tr/haberler/iste-yeni-ledlerin-kriterleri_131676.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!