Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İsteyen Türkiye’nin En Yüksek Binasını Yapabilecek

Emlak Konut GYO’nun geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği 228 milyon TL’lik Ayazma ve 500 milyon 900 bin TL’lik Doğu Ataşehir’deki arsa ihalelerinde rakamların beklenenin de üzerinde olması, gözleri yeni yapılacak ihalelere çevirdi. Şirket, mart ayında 3 arsa için ihaleye çıkacak. İhaleye çıkacak arsalardan ikisi Halkalı Atakent’te yer alırken,

Milliyet Gazetesi
İsteyen Türkiye’nin En Yüksek Binasını Yapabilecek

Emlak Konut GYO’nun geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği 228 milyon TL’lik Ayazma ve 500 milyon 900 bin TL’lik Doğu Ataşehir’deki arsa ihalelerinde rakamların beklenenin de üzerinde olması, gözleri yeni yapılacak ihalelere çevirdi. Şirket, mart ayında 3 arsa için ihaleye çıkacak. İhaleye çıkacak arsalardan ikisi Halkalı Atakent’te yer alırken, üçüncü arsa ise  İSTOÇ’a komşu.

İhaleye çıkarılan arsaların ikisinin yer aldığı Halkalı Atakent’in bulunduğu  8 milyon metrekarelik arazide 30 bin konutun bulunmasına rağmen, hiç alışveriş merkezinin bulunmaması burayı burada satışa çıkarılacak iki arsayı da önemli bir konuma tışıyor.

İSTOÇ arsasına yakın ilgi

Bu nedenle arsaların ihalesi büyük merakla bekleniyor. İki arsada geliştirilecek proje için de yükseklik sınırı getirilmedi, özelikle Halkalı Atakent 1. etap bölgesinde satışa çıkarılacak arsa ile Albayrak, Artaş, Buket Yapı ve Dumankaya İnşaat’ın ilgilendiği biliniyor.

İhaleye çıkartılan üçüncü arsa ise ticaret merkezi İSTOÇ’a komşu. 131 bin metrekare büyüklüğe sahip ve 288 bin bin metrekare inşaat iznine sahip arsaya, hem arsanın genişliği hem de alanın ticari lokasyona açık olması nedeniyle İstanbul’un en yüksek binasını inşa edebilecek. İSTOÇ’a komşu arsayla ilgilenler ise Ağaoğlu, Albayrak, Artaş ve Emay İnşaat olarak ifade ediliyor.

Satılacak 3 arsadan en gözdesi İSTOÇ’ta

Halkalı Atakent 2. Etap

Arsanın özellikleri: Halkalı 2. etaptaki arsa, 30 bin 294 metrekare alana sahip. Buranın inşaat izni ise 45 bin 441 metrekare.
Neler yapılabilecek: Yapılacak bina için yüksekliğin serbest tutulduğu arsaya, büro, işhanı, gazino, lokanta, çarşı, mağaza, banka, otel, sinema ve tiyatro gibi ticari, sosyal ve kültürel tesisler inşa edilebilecek.

Halkalı Atakent 1. Etap

Arsanın özellikleri: 36 bin 625 metrekare büyüklüğe sahip olan arsanın inşaat izni  64 bin 94 metrekare.
Neler yapılabilecek: Yapılacak binanın yüksekliğinin serbest bırakıldığı arsada, yine Halkalı 2. etapta olduğu gibi ticari, sosyal ve kültürel tesisler inşa edilebilecek.

İSTOÇ arsası

Arsanın özellikleri: Tam olarak Sultangazi Habipler’de yer alan arsanın büyüklüğü 131 bin 258 metrekare. İnşaat alanı 288 bin 767 metrekare olarak belirlendi.
Neler yapılabilecek: İhaleyi kazanan isim, isterse bu devasa arsaya  Devlet Hava Meydanları İşletmeleri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve füze üst komutanlıklarından izin alarak İstanbul’un en yüksek binasını inşa edebilecek. Şirket buraya konutun yanı sıra ticari, sosyal ve kültürel tesisler inşa edebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/isteyen-turkiyenin-en-yuksek-binasini-yapabilecek_77239.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!