Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstikbal Grubu 2005'te Yeni Yatırımlarla 15 Bin Kişiye İstihdam Hedefliyor

İstikbal Grubu 2005 yılında yapacağı yeni yatırımlarla, 15 bin kişiye istihdam yaratmayı hedefliyor. Mobilya sektörünün öncü firması İstikba

Dünyab>İstikbal Grubu 2005 yılında yapacağı yeni yatırımlarla, 15 bin kişiye istihdam yaratmayı hedefliyor.

Mobilya sektörünün öncü firması İstikbal, 2004 yılının değerlendirmesinin yapıldığı, 2005 yılına yönelik stratejilerini belirlediği 'Ana Bayiler Toplantısı' 25-26 Aralık tarihlerinde İstanbul Swiss Otel'de gerçekleştirdi.

Toplantıya, İstikbal'in lojistik destek konusunda önemli bir parçası olan, Türkiye'nin coğrafi ve demografik koşulları dikkate alınarak konuşlandırılmış 17 ana bayisi katıldı. Her yıl düzenlenen ve bir sonraki yılın hedefleri ve stratejilerinin belirlendiği toplantıda, İstikbal Grubu'nun yönetimi de hazır bulundu.

İstikbal yönetimi tarafından 2004 başarılı bir çalışma yılı olarak nitelendirilirken, %65 gibi nadir rastlanan bir oranda cirosal büyüme kaydedildiği ifade edildi. Toplantıda özellikle, 2005 yılına yönelik satış pazarlama stratejileri, pazar payını büyütme planları ve ürün geliştirme faaliyetleri ele alındı. İstikbal yöneticileri, önümüzdeki yıl için %35'lik cirosal büyüme hedeflediklerini açıkladılar. Bu büyüme ile %16 oranındaki pazar paylarını, %22'ye yükseltmeyi amaçladıklarını belirttiler. Yöneticiler, bu gelişimi sağlamak için, yatırımlara devam ettiklerini söylerken ve çalışmaların 2005 yılı ilk yarısında tamamlanacağına değindiler. İstikbal yöneticileri, 10 binin üzerinden çalışanı bulunan grubun, 2005 yılında yapacağı yeni yatırımlarla, 15 bin kişiye istihdam yaratmayı hedeflediklerini belirttiler.

Aynı tarihte, Türkiye genelindeki mutfak bayileriyle de bir araya gelen İstikbal üst yönetimi, 2004 yılında pazara girdikleri günden bu yana gelinen noktayı değerlendirdi. İstikbal Regina'nın, mutfak sektörünün önde gelen markalarından olduğu vurgulanırken, 2005 yılında da sektörün ilk iki markasından biri olmasının hedeflendiği belirtildi. İstikbal yöneticileri, açıklamalarında, bu hedefe ulaşmak için her türlü altyapının, bayilik ağının hazır olduğunu söylediler.

İstikbal Mobilya'nın 2005 yılı ürün serisinin de tanıtıldığı toplantıda, bayilerle yapılan karşılıklı konuşmalarda, hazırlanan yeni ürünlerin, pazarın ihtiyacını ve tüketici beğenilerini karşılayacağı sonucuna varıldı.

Regina Mutfak, 2005 yılında üreteceği yeni modeller ile pazardan ciddi pay almayı hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istikbal-grubu-2005te-yeni-yatirimlarla-15-bin-kisiye-istihdam-hedefliyor_22087.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!