Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstinye Koyu Temizleniyor

İstinye Koyu Temizleniyor

CNN Türk
İstinye Koyu Temizleniyor

stanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ, İstinye Koyu'ndaki teknelerin kaldırılması ile deniz tabanındaki çamur birikintisini temizleme çalışmalarına başladı. İki - üç gün sürecek çalışmalar kapsamında, koydaki tekneler kaldırıldı ve deniz tabanındaki beş - altı metre kalınlığındaki çamur birikintisi temizlendi.

İstanbul Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Daire Başkanı İbrahim Demir, İstinye dışında Küçüksu, Beykoz, Çubuklu, Sarıyer, Baltalimanı ve Ayamama koylarında da temizleme çalışmalarına başlanacağını söyledi. Demir'in verdiği bilgilere göre, İstinye deresinin iki yakasına döşenen atıksu kolektörleriyle toplanan atık sular, Baltalimanı Atıksu Arıtma Tesisi'ne ulaştırılıyor ve burada ön arıtmadan geçirilerek yeniden denize veriliyor.

Bölgedeki tarama çalışmaları yaklaşık 45 gün içinde tamamlanacak, ardından İstinye Koyu'nun etrafı rehabilite edilecek. Temizleme çalışmalarının ardından denizin kendini yenileyebilmesi için belli bir sürenin geçmesi gerekiyor.

Tarama çalışmaları sırasında denizden çamur birikintisiyle birlikte büyük boy metal borular, ağaç dalları gibi malzemeler çıkarken, yarı batık durumda olan teknelerle birlikte 21 yıldan beri koyda olduğu belirtilen bir tekne de İstinye Koyu'ndan çıkarıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istinye-koyu-temizleniyor_42053.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!