Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İtalyan Ortaklığı İstanbul’u Tasarımın Merkezi Yapacak

Milano Tasarım Haftası’nı düzenleyen İtalyan Design Partners ile iletişim şirketi dDf, İstanbul’u dünya tasarımının merkezlerinden biri yapmak için işbirliğine gitti.

Vatan Gazetesi
İtalyan Ortaklığı İstanbul’u Tasarımın Merkezi Yapacak

ünyanın en önemli tasarım etkinliklerinin başında gelen Milano Tasarım Haftası/ Zona Tortona’nın kurucu ve organizatörü olan Design Partners ile Dream Design Factory (dDf), 5 yıl içinde İstanbul’u dünyada tasarımın merkezlerinden biri yapmak için işbirliği yaptı. Bu kapsamda kurdukları “Design in Turkey” oluşumuyla Türk tasarımcılarının ürünlerinin dünya çapında tanıtımı açısından önemli bir fırsat yarattıklarını söyleyen Design Partners CEO’su Maurizio Ribotti şöyle devam etti: “Nisan 2008’de düzenlenecek olan Milano Tasarım Haftası’nda Design in Turkey’in uluslararası tanıtımı gerçekleşecek. Coğrafi pozisyonu açısından her zaman stratejik bir nokta olan Türkiye, güçlü ekonomik büyümesiyle dikkatimizi çekiyor. Uluslararası platformda İtalya’yı temsil ederken Türk tasarımının da dünyayla buluşmasında rol alacak olmak bizi mutlu ediyor.”

Milano ve Shangay’dan sonra dünyadaki üçüncü tasarım kütüphanesini 2009’da Türkiye’ye açacaklarını söyleyen Ribotti, “Istanbul Design Week’in geliştirilmesi ve güçlendirilmesi, günlük haber içerikli bir tasarım portalı, basılı yayın projeleri, tasarım sergisi gibi organizasyonlarımız da olacak” diye konuştu.

Tasarım haftasına 70 bin ziyaretçi
Dünyanın en ünlü tasarımcılarını İstanbul’da buluşturan İstanbul Tasarım Haftası’nın (İstanbul Design Week - IDW) bu yıl 55 bin girişle bir rekora imza attığını vurgulayan İstanbul Design Week Başkanı Arhan Kayar, eylül 2008’de gerçekleşecek olan organizasyona ise yurtiçi ve yurtdışından 70 bin ziyaretçi beklediklerini açıkladı. Bu yıl 49 firma ve 28 bağımsız tasarımcının yer aldığı tasarım haftasında 2008’de ise 40 ülkeden 80 firma, 50 bağımsız tasarımcının katılması hedefleniyor. Endüstriyel tasarımdan modaya, grafikten takı tasarımına kadar pek çok disiplinden yaratıcılarla üreticileri, genç yeteneklerle profesyonelleri ve tasarım tutkunlarını buluşturan İstanbul Design Week, uluslararası standartta tek Türk tasarım haftası olma özelliğini taşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/italyan-ortakligi-istanbulu-tasarimin-merkezi-yapacak_57248.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!