Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İtalyan Valentini Group, Yıldız Entegre ile Yeni Pazarlara Açılıyor

İtalyan Valentini Group, Türkiye'nin mdf firmaları arasında yer alan Yıldız Entegre A.Ş. ile Türkiye üzerinden Ortadoğu ve Afrika pazarlarına ulaşmayı hedefliyor. Mobilya sanayi alanında İtalya'nın sayılı şirketleri arasında yer alan Valentini Group, iş ortağı Yıldız Entegre'nin gösterdiği performanstan etkilenerek, yeni pazarlara Türkiye

yapi.com.tr
İtalyan Valentini Group, Yıldız Entegre ile Yeni Pazarlara Açılıyor

STRONG>İtalyan Valentini Group, Türkiye'nin mdf firmaları arasında yer alan Yıldız Entegre A.Ş. ile Türkiye üzerinden Ortadoğu ve Afrika pazarlarına ulaşmayı hedefliyor. Mobilya sanayi alanında İtalya'nın sayılı şirketleri arasında yer alan Valentini Group, iş ortağı Yıldız Entegre'nin gösterdiği performanstan etkilenerek, yeni pazarlara Türkiye üzerinden ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye'nin ülke olarak çok önemli bir noktaya geldiğini belirten Valentini Group CEO'su Luigi Valentini, Yıldız Entegre'nin büyük ölçekli işler yaptığına işaret ederek, "Türkiye'yi İtalya'nın bundan 20-30 yıl önceki haline benzetiyorum, Türkiye'nin önü çok açık. Mobilyacılık sanayinde yapılacak çok iş var. Türkiye üzerinden Afrika ve Ortadoğu'nun yapılandırılmasında rol alabiliriz. Henüz planlama aşamasındayız" dedi. Valentini Group bünyesindeki desen kağıt firması Confalonieri ile çalışan Yıldız Entegre, sunta ve mdf üzerine preslenen özel kağıt ürünlerle imalatlar yapıyor.Yıldız Entegre, İtalya / Milano Uluslararası Mobilyacılık ve Aksesuar Fuarı'na (Salone Internazionale Del Mobile) bayileri ile birlikte katıldı. Bu kapsamda katılan firma sayısı 110, getirilen misafir sayısı ise 220 oldu. Bellona, Alfemo, Doğtaş, Lazzoni, Koleksiyon ve Şirin Orman Ürünleri’nin sahibi Murat Şirin önderliğinde İnegöl mobilya imalatçılarından da 35 firma organizasyona katıldı. Düzenlenen akşam yemeğine ise Confalonieri firmasının üst düzey yöneticileri ile Milano Konsolosluğu Ticari Ataşesi Cumhur İşbırakmaz da katıldı.

Valentini Group bünyesindeki desen kağıt firması Confalonieri ile çalışan Yıldız Entegre, sunta ve mdf üzerine preslenen özel kağıt ürünlerle imalatlar yapıyor. Confalonieri firmasının Türkiye mümessilliğini Volkan Türedi yapıyor. Yaklaşık 500.000 m2 alan üzerinde, tek çatı altında günlük 3.000 m3 imalat yapan Yıldız Entegre, 1.600 personeli ile Türkiye'nin ve dünyanın önemli kuruluşları arasında yer alıyor.

 

Yıldız Entegre'nin dördüncü kuşak yöneticilerinden olan Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldız , şirketin 100 yıllık geçmişinden kaynaklanan bilgi birikimini kullandıklarına işaret ederek "Krizlerde bile yatırımı durdurmadık. 2001 krizinde aldığımız yatırım kararı firmamızı geliştirdi. 2012 yılı ikinci yarısında hizmete girecek Manisa ve Mersin tesislerimizle, mdf üretimini yüzde 50, sunta üretimimizi ise 6 kat artıracağız" dedi.

İnşaat (vario click ve vario door) ve mobilya sektörüne yönelik malzeme imalatı yapan Yıldız Entegre, son 10 yılda inşaat sektörünün gelişmesine paralel olarak hızlı bir büyüme kaydetti. Türkiye'nin ilk 50 şirketi arasında yer alan Yıldız Entegre, küresel bir şirket olarak faaliyet gösteriyor. Kanada, ABD, Venezuela ve Brezilya'dan ağaç ithal eden Yıldız Entegre, tüm dünyaya ihracat yapıyor.2004 yılının başında Arslanbey'deki tesislerinde faaliyetlerine başlayan Yıldız Entegre, bugün dünyaca tanınan markalarını üretmeye başladı ve zaman içinde büyüyerek Türkiye sınırlarını aşarak; Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Danimarka, Fildişi Sahili, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, KKTC, Kosova, Makedonya, Özbekistan, Romanya, Rusya, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Sudan, Kenya, Cezayir, Mısır, Tunus, Fas, Kazakistan, Pakistan, İtalya, İspanya, Nijerya, Lübnan, Suriye, Libya, Avustralya, Moldovya, Almanya, İsviçre, Danimarka, Fransa, İsveç ve Bosna-Hersek’e ulaştı. Üretim, ihracat, istihdam ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Yıldız Entegre; 1600 çalışanı ve sürdürülebilir başarı hedefiyle yoluna devam etmektedir.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/italyan-valentini-group-yildiz-entegre-ile-yeni-pazarlara-aciliyor_86975.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!