Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İthal Mermere Önlem Alacağız

'İthal Mermere Hayır'

Türkiye Mermerciler ve Madenciler Odası, kamu binalarında yerli malı mermer kullanımının yaygınlaştırılması ve özendirilmesi amacıyla 10 Ocak Cumar

Yeni Asır
'İthal Mermere Hayır'

b>Türkiye Mermerciler ve Madenciler Odası, kamu binalarında yerli malı mermer kullanımının yaygınlaştırılması ve özendirilmesi amacıyla 10 Ocak Cumartesi günü Pamukkale Colassae Otel'de bir toplantı düzenleyecek.

Faber Mermer'in ev sahipliği yapacağı toplantıya Türkiye'nin birçok kentinden bürokratlar, dernek başkanları, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve inşaat firması yetkilisi katılacak. Toplantıda sinevizyon gösterişi eşliğinde yerli travertenle ithal granit arasındaki farklar anlatılacak.

Yerli malı
Toplantıda ana konunun yerli mermer kullanımı olacağını söyleyen Faber Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Cinkaya, "Kamu yatırımlarında yerli mermer ve granit kullanılması konusunda Bayındırlık ve İmar Bakanı Zeki Ergezen'in elinden gelen gayreti göstereceğine inanıyoruz" dedi.
Mermer zirvesinde ayrıca milyarlarca dolar fazla para harcanarak yurt dışından granit getirilmesinin nedenlerini de tek tek açıklayacaklarını belirten Cinkaya, "Türkiye'nin çıkarları için başlattığımız bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Biz, bizim ürünlerimiz kullanılsın istemiyoruz. Sadece yerli malı kullanılsın istiyoruz. Bakan Ergezen toplantıya katılırsa sektöre sahip çıkmasını ve bu işe el koymasını isteyeceğiz" diye konuştu.

Mermercilerin ithal granite karşı başlattığı savaşa CHP Denizli Milletvekili Haşim Oral da destek verdi. Hükümete bu konuda soru önergesi sunmaya hazırlanan Oral, şöyle konuştu:
"552 milyon metreküp rezervle Afyon ve Balıkesir'den sonra Türkiye'nin üçüncü büyük mermer üreticisi olan Denizli kendi için değil, ülkemiz adına bir şeyler istiyor. Mermercilerin başlattığı haklı isyana sonuna kadar destek çıkacağız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ithal-mermere-hayir_8496.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!