Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İTO, İzmir Kitabını Tanıttı

İzmir Ticaret Odası Kültür Sanat Yayınları dizisinin yeni kitabı olan "Evvel Zaman İçinde İzmir" isimli eser dün yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı. İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, İTO Yönetim Kurulu Başkanvekili Akın Kazançoğlu, İTO Yönetim Kurulu Sayman Üye Necmi Çalışkan ve kitabı yayına hazırlayan Uğur Yeğin'in katıldığı basın toplantısında

Yeni Asır Gazetesi
1 İTO, İzmir Kitabını Tanıttı

İzmir Ticaret Odası Kültür Sanat Yayınları dizisinin yeni kitabı olan "Evvel Zaman İçinde İzmir" isimli eser dün yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı. İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, İTO Yönetim Kurulu Başkanvekili Akın Kazançoğlu, İTO Yönetim Kurulu Sayman Üye Necmi Çalışkan ve kitabı yayına hazırlayan Uğur Yeğin'in katıldığı basın toplantısında dizinin 10'ncu kitabının içeriği aktarıldı.

Eserde İzmir'in 19 ve 20'nci yüzyıla ait 286 kartpostalının bir araya getirildiğini söyleyen Demirtaş, kitabın insan manzaraları, eski meslekler, gündelik hayattan renkler, rıhtımlar gibi bölümlerden oluştuğunu belirtti.

Demirtaş şöyle konuştu: "Bugün artık olmayan Sarıkışla'yı, Kordon'daki iki üç katlı dönemin ünlü otellerini, seyyar satıcılarını, göreceksiniz. Kartpostalların her biri aynı zamanda tarihi bir belge niteliği taşıyor. Sakrıkışla'nın neden olmadığını, Kordon'un harika dokusunun nasıl bozulduğunu sorgulamamız gerekiyor."

Türkçe ve İngilizce olarak 2 bin 500 adet basılan albümün bin adedinin oda tarafından satış dışı tutulduğunu da anlatan Demirtaş, bunların yurtiçi ve yurtdışındaki kütüphanelerde akademisyenlere ve araştırmacılara dağıtılacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ito-izmir-kitabini-tanitti_69138.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Sayın Yetkililer, Güzel bir kitaba benziyor. Nasıl temin edebilirim? Kurumların yayınladığı kitapların çoğu kitapçılarda satılmıyor. Cevabınızı bekliyorum. Saygılarımla, Bahri Ovalı saovali@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!