Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

İTÜ Konut ve Deprem Tezsiz...

İTÜ "Konut ve Deprem Tezsiz Yüksek Lisans Programı"na Başvurular Açılıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından afetlere hazırlık konusunda profesyonelleri eğitmek amacı ile başlatılan "Konut ve Deprem Tezsiz Yüksek Lisans Programı"na başvurular açılıyor. Program 2011-2012 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında 15 öğrenci kabul edecek.

yapi.com.tr
İTÜ "Konut ve Deprem Tezsiz Yüksek Lisans Programı"na Başvurular Açılıyor

B> İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından afetlere hazırlık konusunda profesyonelleri eğitmek amacı ile başlatılan “Konut ve Deprem Tezsiz Yüksek Lisans Programı”na başvurular açılıyor. Program 2011-2012 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında 15 öğrenci kabul edecek.

Başvurular 28 Aralık- 5 Ocak 2012 tarihleri arasında İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na yapılabilecek. Adayların mülakatı ise 18-20 Ocak 2012 tarihleri arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Binası’nda yapılacak. Programa kabul edilenler 27 Ocak 2012'de ilan edilecek.


“Konut ve Deprem Tezsiz Yüksek Lisans Programı” Hakkında

Doğal afetlere maruz kalan bölgelerde, konut üretimi ve planlamasına farklı perspektiflerden yaklaşmayı hedefleyen program, 2003'ten beri İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü ve İTÜ Konut Araştırma ve Uygulama Merkezi –Konut UYGAR tarafından ortaklaşa biçimde, İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık ve Şehir ve Bölge Planlaması Bölümleri öğretim üyelerinin katkı ve desteği ile yürütülüyor.

“1999 Marmara depremlerini unutalı çok oldu ama İstanbul, hala büyük depremini bekliyor. 2011 Van depremi de bu konuda hazırlıksız olduğumuzu ve yetişmiş uzmana olan gereksiniminizi bir kez daha ortaya koymuş oldu” ifadeleri ile oluşturulma motivasyonu özetlenen program, üç dönemi kapsıyor.

Program, disiplinler arası yapısı ile konut ve yerleşmelerin afetlere hazırlanması konusunda mimarlara, mühendislere, şehir plancılarına, sosyal bilimcilere yönelik bir yüksek lisans programı şekilde tasarlanmış bulunuyor. Buna paralel şekilde öğrenci profili de, özel sektör ve kamu sektöründe çalışan mimarlık, şehir ve bölge planlama, inşaat ve jeoloji mühendisliği ve sosyoloji gibi farklı disiplinlerden oluşuyor. Öğrencilerin, danışmanlarının yönlendirmeleri doğrultusunda kendi altyapıları ile ilgili bir bitirme projesi teslim etmeleri bekleniyor.

Konut ve Deprem Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın, uluslararası benzer programlar ile yapılan işbirlikleri bulunuyor. Programın mezunları doktora eğitimlerine devam edebiliyorlar.

Programa başvuru için gerekli belgeler listesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
Sorularınız için Saadet Zeynep Bacınoğlu (bacinoglu@itu.edu.tr) ve Ayşe Meltem Baslo'ya (baslo@itu.edu.tr) başvurabilirsiniz. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/itu-konut-ve-deprem-tezsiz-yuksek-lisans-programina-basvurular-aciliyor_90166.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!