Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İTÜ, Mükemmeliyet Merkezinde TURCom'unda Tuzu Olacak...

Türkiye' nin seçkin ve en köklü üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü' nün açtığı, Donanım ve Yazılım Alımına yönelik ihale

TurCOM Basın Bülteniürkiye' nin seçkin ve en köklü üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü' nün açtığı, Donanım ve Yazılım Alımına yönelik ihaleleri TURCom kazandı.
İTÜ; ilk ihale konusu olan; İş İstasyonu, Tarayıcı, DVD Writer, Digital Tablet, Video Capture Kartı, CD - Rewriter, Ses Düzeni, Kamera ve Kamera Aksesuarları, Yazıcı , Video Kayıt Cihazı, İşletim Sistemi ve Yazılımlar gibi ihtiyaçlarının tamamını TURCom' un verdiği teklif ile karşıladı. Böylece yeni oluşturduğu "Bilişim Enstitüsü Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik Yüksek Lisans ve Doktora Programı Görselleştirme Laboratuarı" kurulumu için başladığı çalışmalardan ilkinde TURCom ile çalışmayı tercih etti.
Bilişim Enstitüsü içinde oluşturulacak, laboratuarda şu anda 5 adet Sun Blade 2000 iş istasyonu , dijital tabletler, laser yazıcılar, tarayıcılar, kamera ve kamera ekipmanları gibi en iyi kalitede ürünler mevcut. Gelecek günlerde ise yapılan planlamalar doğrultusunda laboratuarın gelişimine yönelik çalışmalar sürecek.
"Görselleştirme Laboratuar" ı projesi ile bir bütün olacak şekilde gerçekleştirilen "İTÜ Yüksek Başarımlı Hesaplama Mükemmeliyet Merkezi " (Center of Excellence in High Performance Computing) için alınacak sistemler için açılan ikinci ihaleye de SUN Reseller'ı olarak katılan TURCom; bu ihalede de olumlu sonuca ulaştı.
İTÜ Bilişim Enstitüsü içinde oluşturulan ve kısaca "HPC Center" olarak adlandırılan bu merkez master ve doktora öğrencilerinin konuyla ilgili her türlü tezlerini yapabilecekleri, aynı zamanda endüstri, finans sektörleri ile kamudaki büyük ve Ar - Ge yönünde çalışmaları olan firmalara gerek CPU ve gerekse sistem danışmanlığı bazında hizmet verecek. Aynı zamanda firmalardaki dizayn mühendisleri ,sistem mühendislerine vereceği eğitimler ile de pek çok sektörün gelişimine katkı sağlayacak.
İTÜ' nün sürekli geliştirerek devam ettirdiği; HPC Center; konusundaki çalışmalarında öncelikli amaç; bu merkezin yapısının "Ulusal" bir nitelik kazanması ve; Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi" ( National HPC Center) olacak merkezin kısa bir süre içinde dünyada da bu alanda söz sahibi olması...

http://www.yapi.com.tr/haberler/itu-mukemmeliyet-merkezinde-turcomunda-tuzu-olacak-_1302.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!