Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzeltaş’ ın Kalitesi Bir Daha Onaylandı

İZELTAŞ, Almanya’dan almış olduğu TUV belgesiyle kalitesini bir kez daha onaylattı. 2002 yılında 3.5 milyon euro ihracat gerçekleştiren<

Ticaretb>İZELTAŞ, Almanya’dan almış olduğu TUV belgesiyle kalitesini bir kez daha onaylattı. 2002 yılında 3.5 milyon euro ihracat gerçekleştiren İZELTAŞ, 2003 yılında 6-7 milyon euro ihracat hedefliyor.

İZELTAŞ, pense, yan keski, kargaburun gibi ürünlerin elektrik geçirgenliği ve ağır fiziksel koşullarda dayanıklılığı test edilip onaylandıktan sonra Almanya’dan uluslararası nitelikli TUV G.S sertifikasını aldı.

TUV belgesiyle rakiplerimiz karşısında daha avantajlı konuma geldik diyen İZELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “Bu belgeyi almak bir yılımızı aldı. İlkinde reddedildi ama ikincisinde almayı başardık. Yurtdışına giden firmanın kalitesi kadar, firmanın belgesiyle de ilgileniliyor. ISO 9002 ve TUV belge sahibi olmayanlara göre satış ve ihracatta daha öndeyiz” dedi.

2003 yılında 3-4 milyon euro yatırım yapmayı düşündüklerini söyleyen Ender Yorgancılar, “Bu yıl ve önümüzdeki dönemlerde, kapasitemizin arttırılması, fonksiyonel kalitemizin daha da güçlendirilmesi ve ürün yelpazemizin genişletilmesi maksadı ile bilgisayar destekli CNC tezgahlar ve sanayi robotları da dahil olmak üzere yeni yatırım projeleri üzerinde çalışmaktayız” şeklinde konuştu.

Savaş ortamında bile yatırımın durmaması gerektiğini söyleyen Yorgancılar şunları söyledi:

“Bu ne ilk ne de son savaş. Komşumuzda olan bir savaş, Türkiye savaşda değil. Şunu unutmamak gerek, iş beklemez, hayat devam ediyor. Dünyadaki diğer ülkelerde ekonomi, ticaret ve yatırımlar da devam ediyor.”

Uzakdoğu mallarını rakip olarak görmediklerini belirten İZELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “Öncelikle bizim Almanya’dan almış olduğumuz TUV belgemiz var. Uzakdoğu mallarının kalitesi düşük” şeklinde açıklamada bulundu.

Sektörlerin her zaman için canlı olması ve ihracat yapması gerektiğini söyleyen Ender Yorgancılar şunları ifade etti:

“İnşaat sektörü, tekstil sektörü, otomobil sektörü canlıysa ve ihracat yapıyorsa o ülke hiçbir zaman sıkıntıya girmez. Sürekli pedalı çevirmek lazım. Ne hızlı, ne de yavaş olup geride kalınmamalı. Biz de 35 yıldır çevirdiğimiz pedalın hızını ayarlayıp çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izeltas-in-kalitesi-bir-daha-onaylandi_3991.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!