Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir-Ankara Demiryolu Hattı İçin İhale Çalışmaları Sürüyor

Ankaraİstanbul mevcut demiryolu hattının modernizasyonu ile ilk hızlı tren proje çalışmaları programa uygun olarak yürütülürken, önemli iki kesim için

zaman
İzmir-Ankara Demiryolu Hattı İçin İhale Çalışmaları Sürüyor

nkaraİstanbul mevcut demiryolu hattının modernizasyonu ile ilk hızlı tren proje çalışmaları programa uygun olarak yürütülürken, önemli iki kesim için gündeme alınan benzer projelerde de ihale çalışmaları sürüyor.

DLH Genel Müdürlüğü'nce teklifleri geçtiğimiz ay içinde alınan AnkaraPolatlıAfyonUşakİzmir demiryolu ile AnkaraKırıkkaleYozgatSivas demiryolu hattı projesinin ilk ayağını oluşturan mühendislik hizmetleri de onay için Maliye Bakanlığı'na gönderildi. Maliye Bakanlığı vizesinin gelmesinin ardından her iki hattın yapımı için mühendislik çalışmaları amacıyla ilgili firmalarla anlaşma yaparak çalışmalar başlatılacak. AnkaraSivas demiryolu ile ulaşım büyük ölçüde kısalacak söz konusu hatta 250 kilometreye kadar hız yapan trenler hizmet verecek. Yine DLH'nin AnkaraPolatlıAfyonUşakİzmir demiryolu yapımının ''hızlı trene'' göre inşa edilmesi ile bu güzergahta da ulaşım büyük ölçüde kısalmış olacak.

Mühendislik çalışmalarının tamamlanmasının ardından iki ''hızlı tren'' projesinin inşaatı ile ilgili çalışmalara geçilecek. Programa göre söz konusu hatların yapımı ile ilgili ihale sürecinin de önümüzdeki yıl içinde başlatılması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-ankara-demiryolu-hatti-icin-ihale-calismalari-suruyor_18429.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!