Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir, Avrupa Kentler Birliği'ne de Üye Oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Kentler Birliği ve Sağlıklı Kentler Birliği'nden sonra, merkezi Brüksel'de bulunan Avrupa Kentler Birliği'ne de üye oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Plan, proje ve yatırımlarımızda, kentimize nasıl daha fazla turist ve yatırımcı çekebiliriz, onu düşünüyoruz. Bu stratejimizin meyvelerini çok

Yeni Asır Gazetesi
İzmir, Avrupa Kentler Birliği'ne de Üye Oldu

Uluslararası tanıtım atağına hız veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Kentler Birliği ve Sağlıklı Kentler Birliği'nden sonra, merkezi Brüksel'de bulunan Avrupa Kentler Birliği'ne de üye oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Plan, proje ve yatırımlarımızda, kentimize nasıl daha fazla turist ve yatırımcı çekebiliriz, onu düşünüyoruz. Bu stratejimizin meyvelerini çok yakında hep birlikte toplamaya başlayacağız" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa'nın başkent ve büyük şehirlerinden oluşan, pek çok alanda ortak vizyon çalışması yapmayı hedefleyen Avrupa Kentler Birliği'ne (EUROCITIES) üye oldu. EXPO adaylığı sürecinde "Daha iyi bir dünya için yeni yollar, herkes için sağlık" temasıyla dikkat çeken, yarışı kaybetmesine rağmen EXPO hedefindeki çalışmalarını sürdüren İzmir'in, "ortak üye" statüsüyle kabul edildiği EUROCITIES ile kendini daha iyi tanıtma imkanı buldu.

Çok mutluyum

1986 yılında kurulan ve 30'dan fazla Avrupa ülkesinden 130 büyük kentin yerel yönetimlerini bir araya getiren EUROCITIES, vatandaşlarının sürdürülebilir bir gelecek içerisinde iyi bir yaşam sürmeleri amacıyla çeşitli programlar geliştiriyor. EUROCITIES; kültür, ekonomi, sosyal-siyasal politikalar ve çevre gibi konularda düzenlediği toplantılarla çok farklı konularda "sağlıklı" ve "çok katılımlı" öneriler alarak, bilgi paylaşımını amaçlıyor.

Ayrıca "yol güvenliği", "göç ve göçmenlik", "kent geleceği" gibi konulardaki çalışmalarıyla da çözüm üretiyor.
Son yıllarda büyük hız verdiği uluslararası tanıtım çalışmaları çerçevesinde Akdeniz Kentler Birliği (MEDCITIES) ile Sağlıklı Kentler Birliği'ne üye olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Avrupa Kentler Birliği üyeliği ile bir büyük adım daha attığını belirten Başkan Kocaoğlu, "Yakın coğrafyamızın en önemli merkezlerinden biri olmak için çabalıyoruz. Geldiğimiz nokta, bize büyük mutluluk veriyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-avrupa-kentler-birligine-de-uye-oldu_65631.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!