Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir Fuarcılık ve Kültür Hizmetleri A.Ş.'de Genel Müdür Doğan İşleyen Oldu

İzmir Fuarcılık ve Kültür Hizmetleri A.Ş.'de (İZFAŞ), yolsuzluk soruşturmaları nedeniyle görevden alınan Dilara Ersözlü'nün yerine Doğan İşleyen ge

Dünyab>İzmir Fuarcılık ve Kültür Hizmetleri A.Ş.'de (İZFAŞ), yolsuzluk soruşturmaları nedeniyle görevden alınan Dilara Ersözlü'nün yerine Doğan İşleyen getirildi.

K. Agah Adak, Serpil Güngör, Tülay Azeri, F. Işık Çelikoğlu, Coşkun Yolgörmez, Rıfat Mutlu, A. Ertuğrul Doğuç, Akın Kazançoğlu ve İsmail Alimoğlu'ndan oluşan İZFAŞ Yönetim Kurulu, bugün İZFAŞ Genel Müdürlüğü'nde toplandı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda yeni genel müdürün tayini, ayakkabı fuarı, önümüzdeki yıl yapılacak İzmir Enternasyonal Fuarı'nın tarihinin belirlenmesi gibi konular görüşüldü.

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İZFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Agah Adak, İZFAŞ Genel Müdürlüğü'ne oybirliği ile Doğan İşleyen'in getirildiğini açıkladı. İşleyen'in Efor Fuarcılık'taki görevinden ayrıldığını, bunun da yasal bir zorunluluk olduğunu vurgulayan Adak şu bilgileri verdi:

"İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen oldu. Kendisinin şu an Efor Fuarcılık'la hiçbir bağlantısı, ortaklığı ya da yöneticiliği kalmamış durumda. Bu da zaten yasal bir zorunluluk. Bir başka firmayla ilişiği varsa hiç kimse burada görev alamaz. Çeşitli isimler üzerine tartışmalar olmuş olabilir ama aday olarak Doğan İşleyen'den başkası üzerinde düşünmedik. 74. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılış gününü belirledik. 8-18 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Şirketin işleyişi ile ilgili rutin sorunları görüştük ve karara bağladık. Ayakkabı fuarıyla ilgili oda yönetiminin bize alternatifle ilgili henüz bir teklifi gelmedi. 'Universiade' nedeniyle istedikleri tarihi ne yazık ki veremiyoruz. Onun dışında kendilerine teklif ettiğimiz tarihlerle ilgili olarak onlardan henüz yanıt alamadık. O yüzden herhangi bir kararımız yok o konuda. Biz Haziran ayını öngörüyorduk, onlar da Temmuz ayında fuarı gerçekleştirmek istiyorlardı. Universiade'nin en aktif dönemi olduğu için onlara yer ve imkan veremiyoruz. Yoksa memnuniyetle verirdik."

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-fuarcilik-ve-kultur-hizmetleri-a-s-de-genel-mudur-dogan-isleyen-oldu_21862.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!