Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir Geçmişe Böyle Sahip Çıkıyor

İzmir binlerce yıllık geçmişi ile övünüyor. Ancak tarihine nedense sahip çıkmıyor. Yıkılmaya yüz tutan evler bunun örneği...

Hürriyet Egeİzmir binlerce yıllık geçmişi ile övünüyor. Ancak tarihine nedense sahip çıkmıyor. Yıkılmaya yüz tutan evler bunun örneği. Alsancak ve çevresi ile Halil Rıfat Paşa’da harap durumda çok sayıda tarihi bina var. Kordonboyu’ndakileri içler acısı durumda. Kaderine terk edilen, yok olup gitmesi beklenen güzelim yapılar, kimileri tarafından çöplük ve tuvalet olarak kullanılıyor.

 

Halil Rıfat Paşa’dan arayan okuyucumuz Ali Becer, 304 Sokak’ta oturduğunu belirterek, "Yıkık dökük eski evlerin virane haline geldiği bu sokakta her önüne gelen çöp ve kullanmadığı hurda eşyaları atıyor. Burası çöp deposu haline gledi. Gurur duyduğumuz geçmişimize böyle mi sahip çıkıyoruz? Yetkililer, burayı hiç mi görmüyor?" diye soruyor.

 

Becer, ayrıca yıllar önce Halil Rıfat Paşa’ya asansör yapıldığını da hatırlatarak, "Hatay semtine merdivenle çıkılan iki ayrı bölgeye yürüyen merdiven yapılabilir. Betonyol’dan Karataş Lisesi’ne uzanan bölgede böyle bir çalışma yapılması çok uygun olacaktır. Çünkü Hatay’da oturan pek çok kişi özellikle de yaşlılar bu merdivenleri tırmanırkan çok zorlanıyor. Yaşlılarımız bu merdivenli yoldan evlerine iki basamak çıktıktan sonra tıkanıyor. Böyle bir hizmetin getirilmesi semtimizi büyük ölçüde rahatlatacaktır" diyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-gecmise-boyle-sahip-cikiyor_61393.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!