Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmir Kent Konseyi Çalışmalara Başlıyor

Yerel seçimler öncesinde, 2009-2014 dönemini "katılımcı demokrasiye dönüşüm dönemi" olarak planlayan ve bunun ilk adımını İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu'nu oluşturarak atan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 8 Haziran 2010 tarihinde de Kent Konseyi'nin çalışmalara başlayacağını açıkladı.

Yeni Asır Gazetesi
1 İzmir Kent Konseyi Çalışmalara Başlıyor

Yerel seçimler öncesinde, 2009-2014 dönemini "katılımcı demokrasiye dönüşüm dönemi" olarak planlayan ve bunun ilk adımını İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu'nu oluşturarak atan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 8 Haziran 2010 tarihinde de Kent Konseyi'nin çalışmalara başlayacağını açıkladı. İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde yapılan Kent Konseyi 1. Olağan Genel Kurul hazırlık toplantısında konuşan Başkan Kocaoğlu, "Bu meclisler, yönetime seçtiği kişiye sahip çıkarak ona pozitif enerji verecek, doğru yönlendirerek ve eleştirerek yöneticinin çizgisini hiç bozmadan yürümesini sağlayacak. Denetleyecek, kaynakları doğru kullanması, projelerin öncelik sıralamasını doğru belirlemesi için yönlendirecek. Hep birlikte kenti daha yaşanılası hale getireceğiz" diye konuştu.

Genel Kurul

Kocaoğlu, "İzmir Kent Konseyi, 8 Haziran günü İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde yapılacak 1. Olağan Genel Kurul ile faaliyetlerine başlayacak. Katılımcı kuruluşlar, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı 'Kent Konseyleri Yönetmeliği'ne' göre kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının, sendikaları, üniversitelerin temsilcilerinden ve muhtarlardan oluşacak. Kent Konseyi bünyesinde 'engelli', 'kadın', 'gençlik', 'çocuk' meclisleri kurulacak. Katılımcıların önerileri doğrultusunda özel çalışma grupları da kurulabilecek. İzmir Kent Konseyi, Kemeraltı'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanan ve tadilatı devam eden hizmet binasında çalışmalarını yürütecek" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-kent-konseyi-calismalara-basliyor-_79864.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • şahane çalışmalarınızı çok beğenerek okuyorum henüz yeni emekliyim bucada oturuyorum nereye müracaat edersem size katılabilirim bilgi verirseniz çok sevinirim sevgiyle kalın. kobikobi2@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!