Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir Limanı'ndaki Zehirli Variller Almanya'ya Götürülecek

İzmir Limanı'nda bekletilen 2 konteyner tolusu zehirli varilin 2 hafta içinde imha edilmek üzere Almanya'ya gönderileceği açıklandı.

Vatan Gazetesiocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait İzmit Atık Yakma ve Değerlendirme A.Ş. (İZAYDAŞ) Genel Müdürü Recep Bilal Şengün, İzmit'teki tesislerde şu anda gemilerin sintine atıkları ile atık yağlarının imha edildiğini söyledi. Şengün, Karadeniz bölgesinde bulunan ve toksit madde içerdiği belirlenen 2 konteynır dolusu zehirli varillerin ise İzmir Limanı'ndaki gümrüksüz alanda bekletildiğini belirterek, şöyle dedi:

"Bunların imhası için Almanya'daki uzmanlarla görüşmeler yapılmıştı. Gerekli anlaşmalar sağlandı. Almanya, noel tatiline girdiği için gönderilmesi gecikti. 15 güne kadar bu variller denizyoluyla İzmir Limanı'ndan Almanya'ya gönderilecek. Aslında bunları biz de bertaraf edebilirdik. Almanya'dan gelen uzmanlar, İZAYDAŞ'ın Almanya'daki tesislerden daha iyi olduğunu belirterek `Neden siz bertaraf etmiyorsunuz?' diye sordu. Kamuoyunun tepki verebileceğini düşünerek bu karara varıldığını bildirdik" dedi.

İZAYDAŞ Genel müdürü Recep Bilal Şengün, Tuzla ve Gebze bölgesinde toprağa gömülü halde bulunan varillerin ise, çürüyüp içindeki maddelerin toprağa karıştığı için tehlikeli olmadığını savundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-limanindaki-zehirli-variller-almanyaya-goturulecek_50908.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!