Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'İzmir'de 20 Yıla Eşdeğer İş Yaptık'

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda alımı gerçekleştirilen 200 klimalı solo otobüsten ilk 10 araçlık bölümü, törenle hizmete girdi. Balçova son durakta gerçekleşen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yerel seçimlere ve sonrasına yönelik mesajlar verdi.

Yeni Asır Gazetesi
'İzmir'de 20 Yıla Eşdeğer İş Yaptık'

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda alımı gerçekleştirilen 200 klimalı solo otobüsten ilk 10 araçlık bölümü, törenle hizmete girdi. Balçova son durakta gerçekleşen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yerel seçimlere ve sonrasına yönelik mesajlar verdi. Son günlerde CHP'den tekrar Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu olan Kocaoğlu, "Önümüzdeki 5 yıllık dönemde yapılacak çalışmaları, seçim bildirgesindeki projelerle stratejik planda yapacağımız revizyonu önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız" dedi. Kocaoğlu'nun bu sözleri CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın son İzmir ziyaretinin ardından Kocaoğlu'nun aday gösterileceğinden "emin" olduğu şeklinde yorumlandı.

Mavişehir benzetmesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yapılan planlama çalışmaları tamamlanıp hayata geçtiğinde İnciraltı'nın sadece Türkiye'nin değil, dünyanın sayılı sağlık merkezlerinden birisi haline dönüşeceğini ifade eden Kocaoğlu, "İnciraltı'nda öngörülen inşaat yoğunluğu, Mavişehir ve Alsancak-Turan arasındaki gibi yüksek binalar, gökdelenler gibi olmayacak. İnciraltı, kesinlikle Mavişehir'e benzemeyecek. Burası, dünyanın en önemli sağlık merkezi olacak. 500 hektarlık alanda termal turizm, sağlık merkezleri, hastaneler, gediatri merkezleri ve kongre turizmine olanak sağlayacak şekilde planlanacak" dedi.

Üçyol-Üçkuyular metro hattında zemin açısından Türkiye'nin en zor metro inşaatını yaptıklarını, bu hatta tünel çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Kocaoğlu, geride kalan 5 yıllık süreçte, 20 yıla eşdeğer iş yaptıklarını anlattı. Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugüne kadar kente yaptığımız yatırımlar, İzmir'de son 20 yılda belediyecilik anlamında yapılan hizmetlere eşdeğer değilse, ben hiçbir şey bilmiyorum. Göreve geldiğimde filoda 12 forkliftli engelli otobüsü varken, bugün bu sayı 412 oldu. Kağıt bilet uygulamasını bırakarak 20 milyon YTL tasarruf sağladık. 40 yıllık borcu, 5 yılda üçte bire indirdik. 1500 otobüsümüz varken, 744 yeni otobüsü daha sefere çıkardık."

BMC Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Demirpençe, yüzde 100 yerli sermaye ile üretim yapan şirketlerinin, otobüslerde yolcu güvenliğini ön planda tuttuğunu anlattı. Demirpençe, Kocaoğlu'na teşekkür plaketi verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirde-20-yila-esdeger-is-yaptik_65490.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!