Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmir'de En Değerli Arsalara Bile Talep Yok

Satılık konut ilanlarının hızla arttığı İzmir'de, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın satışa çıkardığı arsalara da hiç bir talep gelmedi. Emlak Konut, 10 Eylül'de İzmir'in lüks toplu konut bölgesi olan İzmir-Mavişehir'deki 13 arsayı, 207.2 milyon YTL muhammen bedelle ve açık satış yöntemiyle satışa

Referans Gazetesi
İzmir'de En Değerli Arsalara Bile Talep Yok

Satılık konut ilanlarının hızla arttığı İzmir'de, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın satışa çıkardığı arsalara da hiç bir talep gelmedi. Emlak Konut, 10 Eylül'de İzmir'in lüks toplu konut bölgesi olan İzmir-Mavişehir'deki 13 arsayı, 207.2 milyon YTL muhammen bedelle ve açık satış yöntemiyle satışa çıkarmıştı.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Akın Kazançoğlu, Emlak Konut GYO'nun satışa çıkardığı arsalara talep gelmemesinin bir diğer nedeninin ise, yüksek fiyatları olduğunu savunan Kazançoğlu, "TOKİ, evleri olmayan insanları konut sahibi yapmak için kuruldu. Ancak uzun süredir bu işlevinden uzaklaşıp, lüks konut yapmaya yöneldi. Bu arada düşük fiyata kamulaştırdıkları arsaları da çok yüksek fiyata satıyorlar. Tamamen ticari davranıyorlar. Üyelerimiz yaratılan bu haksız rekabetten sıkıntı duyuyor" dedi.
    
Mavişehir'deki konut yatırımları
    
Emlak Konut: Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın, kaynak geliştirme projeleri kapsamında Karşıyaka-Mavişehir'de ofis-ticaret merkezi yapımı devam ediyor. Ayrıca 2 bin 908 konut inşa ediliyor.
    
Soyak Mavişehir: Projenin birinci etabı kapsamında 880 konut satıldı. 400 milyon YTL'lik projenin ikinci etabındaki 668 konut, 2008 Aralık'ta teslim edilecek. 130 bin metrekare alan üzerinde kurulan Soyak Mavişehir, bin 568 konuttan oluşuyor. Projede 65 metrekareden 200 metrekareye kadar farklı büyüklükte daireler yer alıyor.
    
Albayrak Mavişehir: Yaklaşık 60 bin metrekare alan üzerinde 12 blok ve 536 daireden oluşan proje kapsamında, yeşil alanlar ve spor tesisleri de bulunuyor.   

Bozoğlu Mavişehir: Proje, 66 bin 680 metrekare alan üzerine kurulu. 3 ayrı parselde 3 site olarak projelendirilen ve 11 bloktan oluşacak proje kapsamında 696 lüks daire var. Dairelerin satışı devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirde-en-degerli-arsalara-bile-talep-yok_63896.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!