Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir’de Yeni Bir Kent Ormanı daha Filizlendi

İzmir’i yeşil fakiri kent görünümünden kurtarmak için sürdürülen çalışmalar hız kesmedi. Yeni Kültürparklar oluşturmak amacıyla çıkılan bu yolda sıra Sasalı’ya da geldi. İzmir Hayvanat Bahçesi’nin taşındığı Doğal Yaşam Parkı’nın bulunduğu geniş alanı çoraklıktan kurtarmak için son 4 yılda 94 bin fidan dikildi.

Milliyet EGE
İzmir’de Yeni Bir Kent Ormanı daha Filizlendi

İzmir’i yeşil fakiri kent görünümünden kurtarmak için sürdürülen çalışmalar hız kesmedi. Yeni Kültürparklar oluşturmak amacıyla çıkılan bu yolda sıra Sasalı’ya da geldi. İzmir Hayvanat Bahçesi’nin taşındığı Doğal Yaşam Parkı’nın bulunduğu geniş alanı çoraklıktan kurtarmak için son 4 yılda 94 bin fidan dikildi. Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışmasıyla bölgenin çehresi tamamen değişti, eskiden eser kalmadı.

Huzur veren bir yer oldu

Çıplak, tuzlu topraklar yeşerdi, güzelleşti. Kentin kuzeyinde, havayı temizleyecek, İzmir’e adeta yeni akciğer olacak orman filizlendi. Genci yaşlısı herkesin buradan yararlanması da düşünüldü. Şehrin gürültüsünden kaçanların, huzur bulacağı oturup dinlenebileceği, yeşilin keyfini süreceği piknik alanı oluşturuldu. Spor ve çocuk oyun alanları açıldı. Geniş kapasiteli otopark da unutulmadı.

Sasalı’da kök salan ormanın daha da genişletilmesi için fidan dikiminin devam ettiği belirtildi. Büyükşehir Belediyesi’nin 4.5 yılda, sınırları içindeki yerlerde toplam 6 milyon 463 bin 450 metrekare alanı, 10 milyon 679 bin 624 ağaç, ağaççık ve bitki, çalı türleriyle yeşillendirdiği açıklandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirde-yeni-bir-kent-ormani-daha-filizlendi_65378.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!