Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir’e Hızlandırılmış Tren Hazırlığı

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Eylül ayında İzmir-İstanbul arası hızlandırılmış tren projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ancak, P

NTV-MSNBCb>Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Eylül ayında İzmir-İstanbul arası hızlandırılmış tren projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Ancak, Pamukova’da meydana gelen hızlandırılmış tren faciasından sonra bu projenin yeniden gözden geçirilmesi isteniyor.

Eylül ayında devreye sokulması planlanan İstanbul-İzmir arası hızlandırılmış tren projesi için rehabilitasyon çalışmaları başladı. Ancak, uzmanlar demiryollarında altyapıya gerekli önemin verilmemesi durumunda Pamukova’dakine benzer kazaların kaçınılmaz olduğunu savunuyor.
Birleşik Taşımacılık Sendikası İzmir Şube Sekreteri Sebahattin Tüfekçi, rehabilitasyon çalışmalarıyla ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“Bandırma-İzmir arasına hızlandırılmış tren için rehabilitasyon çalışmaları yapılıyor. Ancak, mevcut temellerin üzerine işlendiği için, yenilenmiş değil tam aksine çürük bir temel üzerine şekillenen yeni bir bina gibi tehlike arzediyor. Dolayısıyla istinat duvarları çekilmeyen, hemzemin geçitlerin kapatılmadığı bir yol tehlike arzetmeye devam edecektir, facialara yol açacaktır.”
İzmirliler ise hızlandırılmış tren yerine hızlı tren projesinin hayata geçirilmesini istiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmire-hizlandirilmis-tren-hazirligi_15658.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!