Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir’e İkinci Liman Gerekiyor

Türkiye’den ve Ege Bölgesi’nden ihracatın arttığına dikkat çeken İzmir iş çevreleri, bu yükü bir limanın kaldıramayacağı için ikinci bir limanın ya

NTV-MSNBCb>Türkiye’den ve Ege Bölgesi’nden ihracatın arttığına dikkat çeken İzmir iş çevreleri, bu yükü bir limanın kaldıramayacağı için ikinci bir limanın yapılmasının şart olduğunu belirttiler.

Ege Bölgesi’nden ihracatın artış göstermesi İzmir Alsancak Limanı’nın yetersiz kalmasına neden oldu. Bu nedenle İzmir iş dünyası İzmir’e yeni bir limanın yapılması konusunda birleştiler. Konuyla ilgili olarak, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ne yakın bir yere ikinci bir limanın zaman geçirilmeden yapılması gerektiğini belirtti.

Türkiye’den ve Ege Bölgesi’nden yapılan ihracatın arttığına dikkat çeken İzmir iş çevreleri, Alsancak Limanı’na alternatif, ikinci bir limanın yapılmasının şart olduğunu dile getirdiler.
İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, Alsancak Limanı’nın dışında, Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ne yakın bir yere ikinci bir limanın zaman geçirilmeden yapılması gerektiğini belirtti.
Liman hizmetlerinin doğayla barışık olduğunu savunan Demirtaş, ticaret gemilerinin büyük bir bölümünün İzmir Körfezi’ne Çamaltı Tuzlası önünden, 300-500 metre mesafeden geçerek ulaştığını, bölgedeki sulak alana ve diğer canlılara bir zarar vermediğine dikkati çekti.
Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Başkanı Geza Dologh da, İzmir Limanı’nın tıkanma noktasına geldiğini öne sürdü.
Körfeze yakın bir noktada oluşturulacak platform liman ile bu sorunun çözülebileceğini kaydeden Dologh, gemilerin limanda beklemesinin büyük bir yük getireceğini belirterek, ikinci limanının ihracatı aktarma üssü olacağını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmire-ikinci-liman-gerekiyor_5837.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!