Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir’e Turizm Yatırımı Daveti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, turizme ‘can suyu’ olacak projeleri arka arkaya hayata geçirecek. Başkan Aziz Kocaoğlu, kentin, bu alanda kalkınması için gerekli altyapı ve planlama çalışmalarının tamamladığını söyledi, “Turizmi çeşitlendirip, 12 aya yaymayı amaçlıyoruz” dedi. Yerli ve yabancı yatırımcılara seslenen Kocaoğlu, “Hiçbir sıkıntı

Milliyet EGE
İzmir’e Turizm Yatırımı Daveti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, turizme ‘can suyu’ olacak projeleri arka arkaya hayata geçirecek. Başkan Aziz Kocaoğlu, kentin, bu alanda kalkınması için gerekli altyapı ve planlama çalışmalarının tamamladığını söyledi, “Turizmi çeşitlendirip, 12 aya yaymayı amaçlıyoruz” dedi. Yerli ve yabancı yatırımcılara seslenen Kocaoğlu, “Hiçbir sıkıntı çekmeyeceksiniz” dedi.

Yarımada’nın çehresi değişecek

Kocaoğlu, İnciraltı’nın da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca planlandığını, bu bölgenin, EXPO 2015 hedefi çerçevesinde de öngörüldüğü gibi sağlık-termal-geriatri merkezi olacağını belirtti. Başkan, 171 bin hektarlık Yarımada bölgesinin de önemli bir turizm yatırım alanı olduğuna dikkat çekti, “Bu bölgenin kalkınması, İzmir’in kalkınmasıyla eşdeğerdir. Jeotermal ve rüzgar enerjisinden sakız ağacına tüm kaynakları değerlendirerek, buranın yatırım cenneti haline gelmesini ve bölge halkının refah seviyesinin artırılmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Hedef, turizmi 12 aya yaymak

İzmir’in güneş ve deniz turizminin yanı sıra; inanç, kültür, spor, sağlık, kongre ve fuar turizmleri açısından da pek çok avantaja sahip olduğunu ifade eden Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kültür merkeziniz olmadan, kültür-sanat turizminden bahsedemezsiniz. Fuar ve kongre merkezini büyütmeden, fuar turizmini geliştiremezsiniz. Tarihi gün yüzüne çıkarmadan, ören yerlerine turist çekemezsiniz. Jeotermal kaynaklarınızı değerlendirmeden, sağlık turizmini konuşamazsınız. Bütün planlamamızı, turizm ve hizmet sektörü altyapısını geliştirmek üzerine kurduk. Hedefimiz, turizmi çeşitlendirerek, 12 aya yaymak. Ayrıca turizm ve ticaret merkezi olması ve yeni iş alanları yaratması amacıyla Turan, liman arkası ve Salhane bölgelerini ‘Yeni Kent Merkezi’ olarak planladık. Buraya gelecek yatırımcılar da altyapı açısından sıkıntı yaşamayacak.”

Bakan, sezonu Çeşme’de açıyor

Turizm sezonu, bugün, İzmir’in tatil cenneti Çeşme’de açılıyor. Turizm Haftası kapsamındaki törene, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da katılacak. Günay, önce İzmir Ticaret Odası’ndaki “İzmir Turizm Stratejisi ve Hedef Pazarlar Toplantısı”nda konuşacak. Ardından Çeşme’ye hareket edecek. Sezon açılış töreni, Çeşme Meydanı’nda düzenlenecek.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/izmire-turizm-yatirimi-daveti_68217.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!