Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir’e Yeni Kongre ve Sergi Merkezi

İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu başkanlığında, İzmir Meslek Odaları ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla yapılan toplantıda, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinin en geç 29 Ekim’de açılması için başlatılan “koltuk kampanyasına” destek kararı alındı.

NTV-MSNBCb>İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu başkanlığında, İzmir Meslek Odaları ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla yapılan toplantıda, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinin en geç 29 Ekim’de açılması için başlatılan “koltuk kampanyasına” destek kararı alındı.

Vali Göksu, “Herkesin ve her meslek odasının koltukları olsun. Amacımız burayı biran önce hizmete açmak. Biraz zorlanacağız ama inanıyorum ki bu binanın bitmesi İzmir için büyük bir moral olacak” dedi.

İzmir’in yeni kent merkezinde, 1998’den beri yapımı süren ve tamamlanma aşamasına gelen Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nin en geç 29 Ekim’de açılması amacıyla İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu’nun başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Makina Mühendisleri Odası’nın ev sahipliği yaptığı toplantı, Tepekule Kongre ve Sergi Salonu’nun çatı katında gerçekleştirildi. İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, EBSO Başkanı Tamer Taşkın, ESİAD Başkanı Mehmet Ali Kasalı toplantıya katılanlar arasındaydı.

Toplantının açılışını yapan İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, fuarlar ve kongreler kenti olma hedefindeki İzmir’de tamamlanma aşamasına gelen Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nin bir an önce İzmir’e kazandırılmasının tüm İzmir’in ortak sorumluluğu olduğunu söyledi. Vali Göksu, “Burada koltuk kampanyası başlatalım. Herkesin ve her meslek odasının koltukları olsun. Amacımız burayı biran önce hizmete açmak. Biraz zorlanacağız ama inanıyorum ki bu binanın bitmesi İzmir için büyük bir moral olacak” diye konuştu.

MMO İzmir Şube Başkanı Doğan Albayrak’ın kongre merkezinin teftiş fizibilitesi ve kampanya hakkında yaptığı bilgilendirmenin ardından konuşan EBSO Başkanı Tamer Taşkın, kişisel olarak 10 koltuk alarak kampanyaya ilk hareketi vereceklerini söyledi.
İZSİAD Başkanı İlknur Denizli, kampanyanın, toplumsal destekle güçlenebileceğini belirtti.
Toplantıya katılan kuruluşlar böyle bir kongre binasının İzmir’in turizmi ve kültürü açısından önemli olduğu konusunda birleştiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmire-yeni-kongre-ve-sergi-merkezi_25576.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!