Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir'i Dünyaya Açmaya Az Kaldı

İzmir Valisi Cahit Kıraç, tanıtımda büyük atılım yapılmasını sağlayacak çalışmanın müjdesini verdi. Kıraç, İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) “İzmir İli Tanıtım Stratejisi Eylem Planı” hazırladığını, akılcı bir yol haritası belirleneceğini söyledi. Kıraç hem bu plan hem de ayakbastı ücreti sorunu ve yeni kruvaziyer limanı hakkında merak edilenleri

Milliyet Gazetesi
İzmir'i Dünyaya Açmaya Az Kaldı

İzmir Valisi Cahit Kıraç, tanıtımda büyük atılım yapılmasını sağlayacak çalışmanın müjdesini verdi. Kıraç, İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) “İzmir İli Tanıtım Stratejisi Eylem Planı” hazırladığını, akılcı bir yol haritası belirleneceğini söyledi. Kıraç hem bu plan hem de ayakbastı ücreti sorunu ve yeni kruvaziyer limanı hakkında merak edilenleri anlattı:

Kent için önemi çok büyük

"Tanıtım strateji planı için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağız. Yabancı profesyonellerden de bu konuda yardım alacağız. Uluslararası çapta çalışma olacak. Tanıtımın en doğru şekilde nasıl yapılacağını kararlaştıracağız. Tüm avantajları değerlendirip daha çok yabancı turist ve yatırımcı çekeceğiz. Bu plan büyük önem taşıyor, çünkü İzmir’i dünyaya açacak...

Ayakbastının takipçisiyim

Ticaret Odası’nın karşıladığı ayakbastı ücretini İZKA’nın ödemesi için hukuki inceleme sürüyor. Uygunsa gereken destek verilecek. Ancak asıl çözüm, gemiden inen yabancılardan kişi başına alınan 2 doların aşağı çekilmesi ya da tamamen kaldırılması. Bunun için çalışıyoruz. Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’a konuyu iki kez ilettim. Israrla takip ediyorum.

Liman çok şey değiştirir

Üçkuyular’a kruvaziyer limanını destekliyorum. İzmir, kruvaziyer turizme yılda 50 bin turistle başladı. Bu sene hedef 400 bin. Oysa İzmir deniz yoluyla yılda bir milyon, hatta 10 milyon turist getirebilir. Gemilerin bekleme süresi de artırılabilir. Bunun için önce limanın yeri kesinleştirilmeli, sonra da imar planlaması gerçekleştirilmeli."

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmiri-dunyaya-acmaya-az-kaldi_71992.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!