Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir'in Elektrik Dağıtımına Talip

Geçtiğimiz hafta TEDAŞ'a bağlı Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş'yi 258 milyon 500 bin dolar ile en yüksek teklifi vererek Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan satın alan Kolin İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu, İzmir'in elektrik dağıtımını gerçekleştiren Gediz Elektrik Dağıtım'ın önümüzdeki süreçte yapılması planlanan özelleştirme

Yeni Asır Gazetesi
İzmir'in Elektrik Dağıtımına Talip

İştiraki olan İzmirgaz firması ile İzmir'in doğalgaz dağıtımını gerçekleştiren Kolin İnşaat, İzmir'in elektrik dağıtımına da talip oldu. Geçtiğimiz hafta TEDAŞ'a bağlı Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş'yi 258 milyon 500 bin dolar ile en yüksek teklifi vererek Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan satın alan Kolin İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu, İzmir'in elektrik dağıtımını gerçekleştiren Gediz Elektrik Dağıtım'ın önümüzdeki süreçte yapılması planlanan özelleştirme ihalesine girmeyi de planladıklarını söyledi. İzmir ile birlikte Eskişehir'in de doğalgaz dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirten Koloğlu, doğalgaz ithalatının ticareti ile de ilgilendiklerini açıkladı.

Geçtiğimiz hafta Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde, Kolin İnşaat TEDAŞ'a bağlı Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş'nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin özelleştirilmesine ilişkin nihai pazarlık görüşmelerinde, 258 milyon 500 bin dolarla en yüksek teklifi vermişti. İhale sonrası bilgi veren Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu, ihale bedelini taksitli olarak öz kaynaklarıyla ödeyeceklerini ifade etti. 80 milyon dolar yatırım öngördüklerini, uygun olursa bir ortakla da çalışabileceklerini dile getiren Koloğlu "Bundan sonra Gediz Elektrik Dağıtım'ın ihalesine girmeyi planlıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-elektrik-dagitimina-talip_76865.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!