Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Suyu Değil Altını Koruyan...

İzmir'in Gündemi Efemçukuru ve Allianoi

YG-21 Kent Konseyi ortakları görüşleri ve çalışma grupları işbirliğiyle "YG-21 Ekim Kent Konseyi" gündemi "Çevre ve Kültür Mirası" olarak belirlendi.

bianet.orgb>İzmir Yerel Gündem (YG) 21 Kent Konseyi'nin çarşamba (18 Ekim) yapılacak toplantısında Efemçukuru Altın Madeni tartışılıyor. YG-21 Kent Konseyi ortakları görüşleri ve çalışma grupları işbirliğiyle "YG-21 Ekim Kent Konseyi" gündemi "Çevre ve Kültür Mirası" olarak belirlendi.

Ekim Kent Konseyi Yürütücüsü ise Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP) ve Kimya Mühendisleri Odası Ege Şubesi'nden Prof. Dr. Gürel Nişli.

Efemçukuru'ndan Allianoi'a yaşam ve çevre
EGEÇEP Dönem Sözcüsü avukat Arif Ali Cangı "Madencilik, Su Kaynaklarının Korunması ve Efemçukuru Örneği", Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) İzmir Şubesi Başkanı Faruk İşgenç "Yaşam Kültür ve Çevre", İzmir Büyük Şehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Çevre Koruma ve Su Arıtma Tesisi Daire Başkanlığı'ndan Dr. Suzan Gök "İzmir İçme ve Kullanma Suyu Kaynakları Önemi ve Koruma Çalışmaları" konularında sunum yapıyorlar.

Türk Mimar ve Mühendisleri Odaları Birliği (TMMOB) Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nden Savaş Dilek "İzmir'in Dam'ı: Seferihisar-Efemçukuru Jeolojisi, Mineralizasyonu, Madenciliği ve Çevre" başlıklı sunumuyla katılırken, "Efem Çukuru Altın Madeni Cevher Zenginleştirme ve Kimyasal Atık Depoları" başlıklı sunumun konuşmacısı TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Ege Şubesi'nden Ertuğrul Barka.

Kent Konseyi'nin diğer sunumları ve konuşmacıları şöyle:

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır "Madencilik ve Tarım-Efemçukuru Örneği", İzmir Tabip Odası'yla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden Prof. Dr. Ali Osman Karababa ve Fahri Çerçi "Altın Madenciliği ve Sağlık" ve "Koruma, Uygulama Ve Denetim Büroları (KUDEB) Uygulama Sürecine Bakış", Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürlüğü'nden Dr. İlker Atış ve Ahmet Tomar "Bakırçay-Kınık Projesi Yortanlı Barajı ve Kurtarma Kazıları", Allianoi Girişim Grubu Dönem Sözcüsü Dr. Oya Otyıldız "Su İçin Kurulan Uygarlık: Allianoi" Seferihisar Belediyesi'nden Mehmet Uğur "Kültürel Mirasın Korunmasında Ulusal ve Uluslararası Fonlar ve Seferihisar'daki Uygulamalar".

Kent Konseyi toplantısı, saat 15:00-18:00 arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-gundemi-efemcukuru-ve-allianoi_49095.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!