Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmir'in Sağlık Turizmi Potansiyeli

Avusturya'da aylık olarak yayınlanan ünlü sağlık ve magazin dergisi Wellness, son sayısında İzmir'i 'Açılan Şehir' başlığı altında sağlık turizmi merkezi olarak okuyucularına önerdi.

yapi.com.tr / AAAvusturya'da aylık olarak yayınlanan ünlü sağlık ve magazin dergisi Wellness, son sayısında İzmir'i 'Açılan Şehir' başlığı altında sağlık turizmi merkezi olarak okuyucularına önerdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, sağlık ve magazin dergisi Wellness, son sayısında toplam 4 sayfa ayırarak tanıttığı İzmir'i bir sağlık turizmi merkezi olarak okuyucularına tavsiye etti.

Ege Bölgesi metropolü olarak değerlendirilen İzmir'in termal sağlık merkezlerinin yanı sıra güneş-deniz-kum turizmi isteyenleri de tatmin edebilecek bir şehir olduğu vurgulanan yazıda, kaplıcalar ve termal otellerle ilgili bilgi verildi.

Viyana Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin girişimleriyle İzmir'de ağırlanan derginin yazarı Christian Scherl, İstanbul ve Ankara'dan sonra üçüncü büyükşehir olan kentte batı disiplininin hakim olduğunu ifade ettiği yazısında, şehirde her yıl çeşitli uluslararası sanat festivalleri ve uluslararası fuarlar düzenlendiğini kaydetti.

İzmir'in EXPO Dünya Sergisi'nin mekanı olma hedefinden ve işaretlerin olumlu olduğundan da bahseden Scherl, İzmir'in her haliyle kadınsı bir görünüme sahip olduğunu belirttiği yazısında, Konak'ta bulunan ve Alman Kral Wilhelm tarafından Osmanlı Sultanına dostluk sembolü olarak hediye edilen meşhur saat kulesi ile Agora, Tepekule ve Kadifekale'yi görülmeye değer semtler olarak değerlendirdi.

Türkiye'de ilk olarak İzmir'in Seferihisar ilçesinin, 1999 yılında İtalya'da kurulan Cittaslow Derneği tarafından belirlenen yaşam kalitesi yüksek şehirler listesine dahil olarak 120 şehir arasında yerini aldığını da vurgulayan Scherl, yazısını ''Oraya gidip, kendi fikrinizi oluşturun'' cümlesiyle bitirdi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-saglik-turizmi-potansiyeli_87304.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!