Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmir’in Ulaşımı Ürdün’e Örnek

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşımda uyguladığı çağdaş sistem, dünyanın çeşitli ülkelerinde de örnek alınıyor. İzmir’de yaptıkları incelemelerin ardından, uygulanan akıl kart sistemini çok beğenen Ürdünlüler, aynı sistemi, ülkenin başkenti Amman’da da “E-Kartak” adıyla kurdu.

Milliyet EGEİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşımda uyguladığı çağdaş sistem, dünyanın çeşitli ülkelerinde de örnek alınıyor. İzmir’de yaptıkları incelemelerin ardından, uygulanan akıl kart sistemini çok beğenen Ürdünlüler, aynı sistemi, ülkenin başkenti Amman’da da “E-Kartak” adıyla kurdu.

Arap ülkelerine yayılacak

Elektronik Ücret Toplama ve Araç Takip Sistemi’nin açılış törenine Ürdün Prensi adına Shakher Aljairoudi, Ulaştırma Bakanı Genel Sekreteri Mohanad Al Koda, Türkiye Büyükelçisi Ali Köprülü, Amman Belediye Başkanı Omar Maani, E-Kartak Başkanı Nabil Abu Khader, Kentkart Yönetim Kurulu Başkanı Mazhar Basmacı, Kentkart CEO’su Ahmet Basmacı ve ESHOT’u temsilen Genel Müdür Yardımcısı Ö. Faruk Alçelik katıldı. Khader, Ürdün’de gelişmiş bir sistem kurdukları için büyük gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi, “Hedefimiz hizmet kalitesi yüksek bir toplu taşımayı, diğer Arap ülkelerine de yaymak” diye konuştu. 2 milyon nüfusa sahip Amman’da 360 otobüs 45 hatta hizmet veriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-ulasimi-urdune-ornek_64501.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!