Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İznik Gölü Kurumaya Başladı

Bursa'da bulunan Türkiye'nin 5'inci büyük gölü İznik Gölü kurumaya başladı. Kirliliğin de tehdit ettiği gölün sahilden 10 metre çekilmesi özellikle balıkçıları endişelendirdi. Toplam 32 kilometre uzunluğunda, 11 kilometre genişliğinde, 298 kilometre kare alana sahip olan İznik Gölü'nün sahilden 10 metre çekilmesi, çevrecileri ve balıkçıları kara

Referans Gazetesi
İznik Gölü Kurumaya Başladı

Bursa'da bulunan Türkiye'nin 5'inci büyük gölü İznik Gölü kurumaya başladı. Kirliliğin de tehdit ettiği gölün sahilden 10 metre çekilmesi özellikle balıkçıları endişelendirdi. Toplam 32 kilometre uzunluğunda, 11 kilometre genişliğinde, 298 kilometre kare alana sahip olan İznik Gölü'nün sahilden 10 metre çekilmesi, çevrecileri ve balıkçıları kara kara düşündürüyor. İstanbul'un su ihtiyacı için de düşünülen İznik Gölü'ndeki çekilme nedeniyle çatlayan toprak ortaya çıktı.

İznik Gölü'ndeki kirliliğin tehdit boyuna geldiğini belirten balıkçılar, "Buna kuraklığın neden olduğu çekilme eklendi. Tatlı suyuyla ünlü İznik Gölü'nün yok olmasından endişe ediyoruz" diye konuştu. Marmara Bölgesi'nin en büyük gölü olmak özelliğini taşıyan İznik Gölü'nün en derin yeri, 65 metre olarak ölçüldü. İznik Gölü balıkçılığın yanı sıra, bölgede zeytin ve tarım sektöründe de sulama amacıyla kullanılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iznik-golu-kurumaya-basladi_63859.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!