Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzocam Isı Yalıtım Levhaları ile Yüzde 50 Tasarruf Edin

Binalarda ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılan kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazların sarf ettiği enerjiden mantolama uygulaması ile büyük oranda tasarruf edilebiliyor. Mantolama ile binalarda hem yaz hem de kış aylarında faturaya yansıyan ısınma gideri yüzde 50 oranında azalıyor.

yapi.com.tr
1 İzocam Isı Yalıtım Levhaları ile Yüzde 50 Tasarruf Edin

Mantolama (dış cephe ısı yalıtımı), binanın dış kabuğunu atmosferik şartlardan dolayı oluşan yıpranmalardan koruyan bir uygulama olarak biliniyor. Isı köprülerini tamamen ortadan kaldıran mantolama, en doğru ısı yalıtım sistemleri arasında yer alıyor. Taşyünü, İzopor (Ekspande Polistiren) ve Foamboard (Ekstrüde Polistiren) Yalıtım Levhaları ile yapılan mantolama, ısı  kaybını önemli ölçüde azaltıyor. İzocam Taşyünü, İzopor ve Foamboard Yalıtım Levhaları, taşıyıcı sistemde oluşan yoğuşmayı  engelleyerek depreme karşı sistemin korozyona uğramasını da engelliyor.

Taşyünü ile doğru malzeme ve bileşenlerinin seçimini takiben, doğru uygulanmış mantolama sisteminin bir diğer önemli özelliği de bina ve dış ortam arasında oluşturduğu yalıtım ile yalnızca ısı değil, ses ve yangın yalıtımı da sağlıyor olması. Bunun yanısıra dış cepheyi koruduğu için binanın daha geç  yaşlanmasını sağlıyor, dolayısıyla enerji ve bakım giderlerini önemli ölçüde azaltıyor.

Binalarda ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılan kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazların sarf ettiği enerjiden mantolama uygulaması ile büyük oranda tasarruf edilebiliyor. Mantolama ile binalarda hem yaz hem de kış aylarında faturaya yansıyan ısınma gideri yüzde 50 oranında azalıyor. Sonbaharda binalara yaptırılan mantolama, sıcak bir kış geçirerek, yakıt giderlerinin düşürülmesini sağlıyor. Ayrıca rutubetin oluşturduğu küf, bakteri ve kötü kokuların oluşmasını da engelliyor. Mantolama yapılan binalarda azalan yakıt tüketimi aynı zamanda hava kirliliğinin önlenmesine de destek oluyor.

İzocam Yalıtım Levhaları Manto Taşyünü, Manto İzopor ve  Manto Foamboard olarak üretiliyor. Manto Taşyünü ısı, ses ve yangın yalıtımında, Manto İzopor ve Manto Foamboard ise ısı yalıtımı amaçlı kullanılıyor. İzocam ürünleri, BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/izocam-isi-yalitim-levhalari-ile-yuzde-50-tasarruf-edin_63504.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Küçük kasabalarda uygulanabilir mi? Fiyatı ne? ustalık kalitesi ve problem doğarsa çözüm nasıl olur? ysf-smsk@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!