Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İZODER '15' Yaşında

Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), 15. Kuruluş Yıldönümü’nü 13 Haziran 2008 tarihinde Yerebatan Sarnıcı’nda gerçekleştirilen bir törenle kutladı. Dernek üyelerinin ve kurucu üyelerin de yer aldığı gecede, arp ve flüt dinletisi eşliğinde verilen kokteyl, iş dünyasından birçok ismi bir araya getirdi.

yapi.com.tr
İZODER '15' Yaşında

Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), 15. Kuruluş Yıldönümü’nü 13 Haziran 2008 tarihinde Yerebatan Sarnıcı’nda gerçekleştirilen bir törenle kutladı. Dernek üyelerinin ve kurucu üyelerin de yer aldığı gecede, arp ve flüt dinletisi eşliğinde verilen kokteyl, iş dünyasından birçok ismi bir araya getirdi. 10’uncu ve 15’inci Yıl Üyelik Plaketleri’nin sahiplerine verildiği tören sonrası, Cemil Sağyaşar’ın sergilediği arya ve caz performansı ile geceye katılanlar unutulmaz bir müzik keyfi yaşadı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, “1993 senesinden bugüne, değerli kurucularımızın sağlam bir vizyonla açtığı yolda azimle ve inançla yürüdük; İZODER’i Türkiye yalıtım sektörünün en önemli kurumlarından biri haline getirdik. Başarımıza katkıda bulunan çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Emek ve özveriyle geçen 15 yılda, öncü ve örnek nitelikteki girişimlerle İZODER olarak çok önemli başarılara imza attıklarını belirten Ürkmez, yalıtım sektörünün geçtiğimiz yıl yüzde 15’lerin üzerinde büyüme gerçekleştirdiğini açıkladı. Ürkmez sözlerine şöyle devam etti: “İZODER olarak bu büyüme ve gelişimin devamı için “yalıtım bilinci”nin yaygınlaştırılarak kalıcı hale getirilmesini en temel koşul olarak görüyoruz. Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla ikincisini yürüttüğümüz “Yalıtım Yatırımdır” kampanyası ile bilinçlendirme misyonumuzu daha etkin bir şekilde yerine getirmeyi sürdürüyoruz.”Konuşmasında binalara uygulanan ısı yalıtımı ile ortalama yüzde 50 enerji tasarrufu sağlandığını vurgulayan Ürkmez, “Harcanan enerjinin büyük miktarı fosil atıklardan üretilmektedir. Havaya yayılan gazlar, sera etkisi yaratarak küresel ısınmaya neden olmaktadır. Mecliste görüşülmekte olan Kyoto Anlaşması’nın kabul edilmesiyle birlikte yalıtımın önemi daha da anlaşılacak ve sektörümüz önemli bir ivme kazanacaktır. Temiz bir çevre yaratmak, kuraklığı ve küresel ısınmayı önlemek için hep birlikte çaba sarf etmeliyiz.” dedi.

Yeni standartlar çerçevesinde oluşturulan TS825 Hesap Programı’na İZODER’in kurumsal web sitesinden ulaşılabileceğini belirten Ürkmez, Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİE) ile birlikte En-ver projesi kapsamında yürüttükleri Yalıtım Kredisi Çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İZODER’in eğitim çalışmaları kapsamında, İYEDAM ile birlikte bugüne kadar yaklaşık 2500 Mimar ve Mühendise eğitim verdiğini de belirten Ürkmez, eğitim programlarının aynı kararlılıkla sürdürüleceğini açıkladı.

15’inci yılında Ataşehir’deki yeni ofis binasına taşınan İZODER, faaliyetlerini Yalıtım Plaza’da sürdürüyor. İYEDAM, İZODER Yalıtım Eğitim ve Danışma Merkezi de çalışmalarına yine aynı plazada devam ediyor. Yeni ofis binasıyla mekânsal kurumsallığı da sağlamış olan İZODER, 500 bin dolarlık bir yatırım ile kurulmuş olan TEBAR A.Ş. ile, Türkiye'de 89/106 nolu Yapı Malzemeleri Direktifi alanında ürün belgelendirme çalışmalarını Yalıtım Plaza’da sürdürecek.


http://www.yapi.com.tr/haberler/izoder-15-yasinda_62140.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!