Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İZODER'den Anadolu Üniversitesi'nde Yalıtım Semineri

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), geleceğin mühendis ve mimarlarını yalıtım konusunda bilinçlendirmek amacıyla üniversitelerde düzenleyeceği seminerler dizisinin ilkini Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle 19 Kasım 2008 tarihinde gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
İZODER'den Anadolu Üniversitesi'nde Yalıtım Semineri

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), geleceğin mühendis ve mimarlarını yalıtım konusunda bilinçlendirmek amacıyla üniversitelerde düzenleyeceği seminerler dizisinin ilkini Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle 19 Kasım 2008 tarihinde gerçekleştirdi. Anadolu Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen “Binalarda Su Yalıtımı” konulu seminere çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrenci katıldı. İZODER Teknik İşler ve Eğitim Uzmanı Güneş Yüzügür’ün verdiği seminerde, katılımcılara, su yalıtımının faydaları ile ilgili temel bilgiler verilirken, su yalıtım malzemeleri ile uygulama detayları da anlatıldı. BASF Yapı Kimyasalları Bölge Müdürü Atilla Takeş de yaptığı sunumla öğrencileri yalıtım konusunda bilgilendirdi.

Yalıtım Yatırımdır Kampanyası kapsamında, üniversitelerde düzenlenen seminerler dizisi hakkında bir açıklama yapan İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, bir kez daha yalıtımın önemine değindi. İZODER’in bugüne kadar Türkiye’de üniversitelerle birçok işbirliği olduğunu belirten Ürkmez sözlerine şöyle devam etti:

“Sağlıklı, ekonomik, güvenli ve konforlu yaşam alanlarının yaratılmasında, binalarda ısı, su, ses ve yangın yalıtımı yapılmasının önemi çok büyüktür. Bu nedenle birçok sorunun çözümü olan yalıtım konusunda hem kamuoyunu bilinçlendirmeyi hem de sorumlu kişiler olarak binaların yapım aşamasında gelecekte görev alacak mimar ve mühendis adaylarını eğitmeyi amaçlayan derneğimiz,  farklı üniversitelerde, yaklaşık 1000 öğrenciye yalıtım konusunda seminerler verecektir.”

Yalıtım seminerleri dizisi, “Yalıtım Yatırımdır Kampanyası”nın Platin Sponsorlarından Basf Yapı Kimyasalları San. A.Ş., Betek Boya ve Kimya San. A.Ş., BTM Bitümlü Tecrit Mad. San ve Tic. A.Ş., Dow Türkiye Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti., İzocam Tic. ve San. A.Ş., Kalekim Kimyevi Mad. San. ve Tic. A.Ş., Mardav Yalıtım ve İnşaat Malz. San. ve Tic. A.Ş., Marshall Boya ve Vernik San. A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Yalıtımla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak veya en yakın yalıtım uzmanına ulaşmak için Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER’in 0800 211 33 67 no’lu ücretsiz danışma hattını arayabilir veya web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.izoder.org.tr

http://www.yapi.com.tr/haberler/izoderden-anadolu-universitesinde-yalitim-semineri_64752.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!