Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzolasyonda Devrim

İZOMAKS YALITIM A.Ş dünyada ile kez PVC Taşıyıcılı Bitümlü Membranı Türkiye’de üretti. Uzun yıllar süren ar-ge çalışmaları sonucunda bitümlü membran ile PVC’yi bir araya getiren İzomaks A.Ş bu alanda ilk ve tek ürün olan İzomax PVC’nin üretimine başladı.

yapi.com.tr
2 İzolasyonda Devrim

b>İZOMAKS YALITIM A.Ş dünyada ile kez PVC Taşıyıcılı Bitümlü Membranı Türkiye’de üretti. Uzun yıllar süren ar-ge çalışmaları sonucunda bitümlü membran ile PVC’yi bir araya getiren İzomaks A.Ş bu alanda ilk ve tek ürün olan İzomax PVC’nin üretimine başladı.

Uygulaması son derece kolay olan İzomax PVC, uzun ömrü ile daha ekonomik çözümler sunuyor. Maksimum su izolasyonu sağlayan yapısıyla yalıtım anlayışını tepeden tırnağa değiştiriyor. İzomax PVC Taşıyıcılı Bitümlü Membran, asfaltın ve PVC’nin izolasyon özelliklerini bir arada sunarak, her iki maddenin tüm avantajlarını ortaya çıkarıp, muhtemel olumsuzlukları bertaraf ediyor. Bu iki maddenin birleşimi, ürünün çekme kopma mukavemetini, soğuğa karşı dayanıklılığını arttırırken, delinme ihtimalinin çok düşük düzeyde kalmasını sağlıyor.

Su izolasyonu gereken her zeminde kullanılabilen İzomax PVC, yanmayan, alev almayan taşıyıcı yapısı ile uygulama hatalarından doğan zararları minimuma indiriyor. Böylece binaların temeli de çatısı da su nedeniyle oluşabilecek çürüme ve korozyondan tam olarak korunuyor. Binalar, yıllar boyunca ilk yapıldığı günkü gibi sağlam ve dayanıklı kalıyor.

Artık her tür yapı ve proje İzomax PVC ayrıcalığı ve güvenliğine sahip olacak.

İZOMAKS YALITIM VE ENDÜSTRİ SAN.TİC.A.Ş., 7500 m² alan üzerinde kurulu bir tesistir. Bu tesis, uluslararası sınaî mülkiyet hakları kendisine ait olan PVC taşıyıcılı bitümlü membranın yanı sıra, polyester keçe ve cam tülü taşıyıcılı, mineral taşlı ve alüminyum folyo kaplı bitümlü membranlar da üretebilmektedir.

Bitümlü membran dünyasında bir devrim niteliği taşıyan İzomax PVC, tamamen İzomaks Yalıtım A.Ş. bünyesinde geliştirilmiş, dünyada ve Türkiye’de ilk olma niteliğini taşıyan bir üründür. Bu anlamda İZOMAKS A.Ş. kendi taşıyıcısını üreten ender tesislerden biridir.

TSE standartlarında üretim yapmakta olan fabrika, kalibre ve akredite edilmiş laboratuarında bir yandan ürettiklerini sürekli test ederken, bir yandan da Ar-Ge laboratuarında ürünlerini geliştirmektedir.
İzomaks Yalıtım A.Ş., bünyesindeki makineleri kendi mühendis ve uzman kadrosuyla üretmiş ve patentlemiş olan dünyadaki sayılı fabrikalardan biridir. Bu tesis bir ana ve dört ara bilgisayar ile kontrol edilmekte olup, ürün soğutma aşamasında diğer tesislerde uygulanan soğuk suyla temas yöntemini tamamen iptal ederek, uygulama sırasında yaşanan zorlukları da ortadan kaldırmıştır.

Bitümlü su yalıtım örtülerinde bir çığır açan İzomax PVC, getirdiği avantajlar sayesinde pek çok soruna birden çözüm olmuştur.

İzomax PVC taşıyıcılı bitümlü membranın, arada saklı PVC tabakası sayesinde, çok yüksek ve düşük ısılara dayanıklı bir yapısı vardır. Ürün hem yüzeye hem de birbirine gelişmiş bitüm tabakasıyla yapışmakta, PVC taşıyıcısı sayesinde de çok uzun ömürlü su izolasyonu sağlamaktadır.

İzomax PVC’nin bitüm tabakası, -20°/-30° ‘a kadar soğuğa dayanabilmekte, ondan daha düşük ısılarda bitüm tabaka kırıldıktan sonra dahi, hem PVC taşıyıcıdan kopmamakta hem de düşük ısıdan etkilenmeyerek izolasyona devam etmektedir. TSE standartlarının -20°, Türkiye’deki akredite sınırının -30° olduğu bilinmekle beraber, İzomaks Yalıtım A.Ş., İzomax PVC’yi özel yaptırılan -40°/-50° derece soğutucularda test etmektedir. Bu testlerin elde edilmiş sonuçları İzomax PVC’nin kusursuzluğunu onaylamaktadır.

Hem çekme-kopma kuvveti hem de elastikiyeti standartların çok üzerinde olan bu ürünün uygulama hataları ile delinmesi veya yırtılması çok zordur. Çok yüksek ısıda bitüm tabaka yumuşasa dahi PVC taşıyıcıdan ayrışmamaktadır.

İzomax PVC’nin herhangi bir yüzeye çivi ile çakılarak uygulanmasında, ortasındaki PVC tabaka conta vazifesi görmektedir. Başka hiçbir taşıyıcı ile yapılan membranda bu özellik yoktur.

İzomax PVC Taşıyıcılı Bitümlü Membran, Pvc’nin ve asfaltın izolasyon özelliklerini bir arada sunan benzersiz bir üründür. Her iki maddenin tüm avantajlarını ortaya çıkaran ve muhtemel olumsuzlukları ortadan kaldıran bir özelliğe sahiptir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izolasyonda-devrim_60197.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Evet PVC nin soğukta ve sıcakta çekme ve uzama özelliği var.. Bu yüzden bugüne kadar herkes bu olaya hayal olarak bakmış ve bitüm(asfalt) ile PVC yi birleştirememiş.. Fazla özelliği yok demişsiniz ama -45 ve -50 derece soğuklara dayanabilen, bina ömründen uzun ömürlü bir izolasyon sağlanabilir.. Fiyat olarak bakıldığında ise neredeyse polyester keçe taşıyıcılı bitümlü membranlarla aynı fiyatta olduğunu görebilirsiniz. cuneytbak@yahoo.com YANITLA
  • pvc nin genel bir özelliği de sıcak ila soğuk havada aynı ebatlarda kalmaması, çekme veya uzama.. yani bu dezavantaj. sokaklardaki pvc kablolar gibi. benim düşünceme göre fazla özelliği olmayan bir ürün. ayrıca fiyatlarınız neden kabarık anlamadım. enderkoc@koc.com YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!