Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzoşilteyle Isı Yalıtımı Yapılan 28 Dairelik Binanın 4 Torba Kömürle Isıtıldığı İddiası

Muş'ta bir firma tarafından genleştirilmiş perlitinden elde edilen 'izoşilte' kullanılarak ısı yalıtımı yapılan 28 dairelik bir binanın sadece 4 torba kömür yakılarak ısıtıldığı iddia edilmesi üzerine Muş Valisi Erdoğan Bektaş, inşaat sektörüyle ilgilenenleri bu iddiayı araştırmaya davet ettiğini belirtti.

yapi.com.tr / AA
İzoşilteyle Isı Yalıtımı Yapılan 28 Dairelik Binanın 4 Torba Kömürle Isıtıldığı İddiası

Fotoğraf: Sabri Yıldırım

Muş'ta bir firma tarafından genleştirilmiş perlitinden elde edilen 'izoşilte' kullanılarak ısı yalıtımı yapılan 28 dairelik bir binanın sadece 4 torba kömür yakılarak ısıtıldığı iddia edildi.

Vali Erdoğan Bektaş, Yeşilyurt Mahallesi'ndeki her biri 170 metrekare büyüklüğündeki 28 dairelik binada yapılan yalıtımı inceledi.

İzoşilte ile ilgili bilgi veren firma yetkilisi Sıdık Önel, bu maddenin kullanılarak ısı yalıtımı yapılan 28 dairede bir gecede sadece 4 torba kömür kullandıklarını belirterek, aynı ölçüde bir binada ise gecede 30 torbaya yakın kömür yakıldığına dikkati çekti.

Önel, ''İnşaat sektöründe çalışanlar ve mühendisler gelip bu maddeyi tanısınlar. 28 dairelik binayı 4 torba kömürle ısıttık. Bu binanın sıvasında kum ve çimento yok. Ses, su geçirmiyor. Bu ısı yalıtımın metrekaresi de 40 liraya mal oluyor'' dedi.

Vali Erdoğan Bektaş ise gazetecilere yaptığı açıklamada bu iddianın gerçek olup olmadığını anlamak için araştırma yapılması gerektiğini söyledi.

Bektaş, ''İnşaat sektörüyle ilgilenenleri bu iddiayı araştırmaya davet ediyorum. Eğer iddialar doğruysa uygulanması gerekiyor'' diye konuştu.

Enerji tasarrufunun önemine değinen Bektaş, ''İzolasyonla, harcadığımız enerjinin çok altında bir maliyetle ısınmamız mümkündür. Biz enerjiyi tasarruflu kullanmak zorundayız. En ucuz enerji tasarruf edilen enerjidir'' şeklinde konuştu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/izosilteyle-isi-yalitimi-yapilan-28-dairelik-binanin-4-torba-komurle-isitildigi-iddiasi_84694.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!