Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İZSU'yu Karıştıran Rapor

Denetçilere fazla ödeme yapıldığı yönünde rapor tutan müfettişlerin İZSU’da birçok ödemenin usulsüz yapıldığı yönünde de raporlar hazırladığı belirtildi.

Milliyet Gazetesi
İZSU'yu Karıştıran Rapor

Denetçilere fazla ödeme yapıldığı yönünde rapor tutan müfettişlerin İZSU’da birçok ödemenin usulsüz yapıldığı yönünde de raporlar hazırladığı belirtildi.

İZSU Genel Müdürlüğü denetçilerine İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile ödenen 600 TL maaşın yasada belirtilen orandan fazla olduğu iddiasıyla kamu alacağı çıkaran müfettişin kuruma başka konularda da fazla ödeme yaptığı iddiasıyla raporlar tuttuğu belirtildi.  İZSU  yetkilileri yasalara ve yönetmeliklere azami özen göstermelerine rağmen bazen müfettişlerin bu şekildeki raporlarına maruz kalabildiklerini belirterek şöyle konuştu:

Meclis kararı ile verildi

"Bu bir belediye meclis kararıdır. Hizmet süreleri içinde sürekli olarak çalışacak mühendislik, hukuk, ekonomi ve ya işletme konularından en az birinde öğrenim görmüş ve uzmanlaşmış bulunan ve aynı konuda en az 10 yıl görev yapmış denetim kurulu üyelerine bu para yaptıkları hizmetler karşılığında verildi. Fakat inceleme yapan müfettiş trilyonluk işlere imza atan denetçilere aylık 61 TL verilmesini öngördü. Daha önce Sayıştay’a yapılan itiraz ile bu müfettişlerin zimmet dedikleri ödemelerin büyük kısmının yasalara uygunluğu ispat edilip iptali sağlandı."

Üst mahkemeye itiraz

Geri kalan birkaç konuda da Sayıştay Temiz Kurulu Başkanlığı’na itiraz edildiğini belirten yetkililer, "Mahkeme  devam ediyor. Talep edilen fazla ödeme aylık 543.TL, yıllık da 6.543.TL’dir. ASKİ, İSKİ,  BUSKİ, gibi toplam 16 büyükşehir belediyesinin tamamı belediye meclisi kararı ile bu ödemeleri yaparken, İzmir’de İZSU nun aynı şekilde ve aynı bedelde yaptığı ödemenin zimmet olarak değerlendirilmesi manidardır. Biz bu karara bir üst mahkemede de itiraz ettik" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izsuyu-karistiran-rapor_72882.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!