Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Japon Uzmanlar Deprem Eğitimi Verecek

Maltepe Belediyesi, Tokyo Metropolitan Üniversitesi işbirliği ile ilçe sakinlerine deprem eğitimi verecek. Eğitim çalışmalarına katılacak Metropolitan Üniversitesi Kent ve Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde görevli Japon bilim adamları, deprem konusunda teorik ve pratik bilgiler verecek.

Zaman Gazetesib>Maltepe Belediyesi, Tokyo Metropolitan Üniversitesi işbirliği ile ilçe sakinlerine deprem eğitimi verecek. Eğitim çalışmalarına katılacak Metropolitan Üniversitesi Kent ve Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde görevli Japon bilim adamları, deprem konusunda teorik ve pratik bilgiler verecek.

İki bölümden oluşacak etkinliğin ilk bölümünde ‘Dünyada ve Türkiye’de deprem’ konusu üzerinde durulacak. Bu bölümde, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Muhammet Şahin, afet yönetimi konusunda görüşlerini ve tecrübelerini aktaracak. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi sismolog Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu ise 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerindeki afet yönetimini anlatacak.

İkinci bölümde Metropolitan Üniversitesi’nden, Prof. Itsuki Nakabayashi, Shin Aiba ve Taro Ichiko’nun katılacağı eğitsel atölye çalışmasında deprem sonrası yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatılacak. Atölye çalışması 1 Eylül’de 14.30-16.30 saatleri arasında Maltepe Belediye Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Çalışmaya, belde ve belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, eğitim kurumlarının yetkilileri, hastane yöneticileri ve vatandaşlar katılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/japon-uzmanlar-deprem-egitimi-verecek_48018.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!